Konkurs „24-godzinny zegar słoneczny”

Weź udział w interdyscyplinarnym konkursie! Opracuj projektu "24-godzinnego zegara słonecznego" - nie związanego na stałe z gruntem, małej lub średniej formie architektonicznej, z mechanizmem wskazującym czas w systemie całodobowym. Swoje pomysły mogą zgłaszać studenci wszystkich wydziałów, indywidualnie lub w zespołach.

CO? – Konkurs „24-godzinny zegar słoneczny”

KIEDY? – termin przekazania projektu do I etapu 01.06.2021 r.

Zadaniem uczestników jest przygotowanie projektu małej bądź średniej, mobilnej formy architektonicznej, przedstawiającej zegar słoneczny.

Mechanizm zegara ma obejmować działanie w systemie całodobowym (wskazywać czas po zmierzchu) oraz symulację ruchu Słońca po ekliptyce.

Zwycięski projekt zostanie zbudowany i eksponowany na placu u stóp Zamku Królewskiego na Wawelu w Krakowie.

Projekty mogą wysyłać zespoły wieloosobowe oraz samodzielni uczestnicy.

Nagroda główna to 15 000 zł. Pula nagród wynosi 25 000 zł.

Organizatorem Konkursu jest Fundacja TworzyMY Kraków. Jej misją jest jest aktywne działanie na rzecz zmiany dotychczasowego wizerunku przestrzeni publicznej, poprzez wzbogacenie tkanki miejskiej w małe i średnie formy architektoniczne, projektowane w duchu najnowszych trendów urbanistycznego designu, które na trwałe wpiszą się w nasz wspólny, miejski krajobraz.

Konkurs ma charakter otwarty. Podmiotami mogącymi wziąć udział w Konkursie są osoby prawne i fizyczne oraz jednostki organizacyjne, niemające osobowości prawnej. Organizator dopuszcza udział zespołów mieszanych (składających się z autora koncepcji ogólnej oraz twórcy rysunkowej, technicznej strony projektu).

ZAPISY / SPOSÓB APLIKACJI
Osoba chcąca wziąć udział w Konkursie musi zarejestrować się w Konkursie za pośrednictwem formularza na stronie konkursu.

Twoja ocena: Nic Średnia: 5 (2 votes)