Konkurs "Etyka w finansach"

Pokaż w kalendarzu: 
0

Etyka oraz zagadnienia finansowe znajdują się w kręgu Twoich zainteresowań? Weź udział w VII polskiej edycji konkursu Komisji Etyki Bankowej przy Związku Banków Polskich pt. "Etyka w finansach"! 


CO? - Konkurs "Etyka w finansach"
APLIKACJA DO: 28 lutego 2019 r.


O WYDARZENIU
Celem konkursu jest promocja postaw etycznych w świecie finansów oraz wskazanie istotnej roli etyki
w budowaniu sektora finansowego.

Konkurs wykreował za pośrednictwem internetu międzynarodową dyskusję nad zrównoważoną przyszłością sektora finansów wzmocnioną świadomością etyczną oraz zaangażowaniem na rzecz jego integralności. Polska edycja konkursu jest organizowana przez Komisję Etyki Bankowej przy Związku Banków Polskich. Międzynarodowa edycja konkursu organizowana jest przez Obserwatorium Finansowe w Genewie. Komisja Etyki Bankowej liczy, że przesłane prace będą cennym materiałem do dyskusji i działań podejmowanych w celu wzmocnienia roli etyki w sektorze finansowym.

Konkurs Etyka w Finansach daje szansę na podzielenie się swoją pasją do wykonywanej pracy, realizowanych badań naukowych - a także pomysłami na usprawnienie i ulepszenie systemu. 

Kandydaci powinni przedstawić niepublikowany wcześniej esej w języku polskim. Esej (maks. 5000 wyrazów wraz z załącznikami) powinien mieć charakter analityczny bądź propozycji praktycznego zastosowania norm etycznych. Wymogiem podstawowym stawianym esejom konkursowym jest prezentacja innowacyjnej propozycji zmian mających na celu ochronę lub wykorzystanie wartości etycznych w świecie finansów. Esej powinien prezentować innowacyjne pomysły oraz jasne wnioski.


DLA KOGO?
Konkurs jest skierowany do młodych osób, które nie ukończyły 35 roku życia, zainteresowanych zagadnieniami etyki oraz finansów.


SPOSÓB APLIKACJI
Jeśli jesteś zainteresowany udziałem w konkursie, wyślij wiadomość na adres: sekretarzkeb@zbp.pl - w odpowiedzi otrzymasz zasady udziału w konkursie. Końcowy termin nadsyłania wypełnionych formularzy zgłoszenia: 28 lutego 2019 roku. Końcowy termin nadsyłania esejów: 5 kwietnia 2019 roku.
 

Twoja ocena: Nic Średnia: 5 (liczba głosów: 1)
Projekt finansowany ze Środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego