Konkurs o nagrodę Ministra Sportu i Turystyki

Rozpoczęła się X edycja Konkursu o nagrodę Ministra Sportu i Turystyki na najlepszą pracę magisterską z zakresu gospodarki turystycznej.

Celem konkursu jest wyłonienie najlepszych prac magisterskich z zakresu gospodarki turystycznej dotyczących problematyki związanej z podnoszeniem konkurencyjności polskiej oferty turystycznej na rynku krajowym i rynkach zagranicznych, wynikającej z realizacji przyjętych przez Radę Ministrów strategicznych dokumentów w dziedzinie turystyki, ze szczególnym uwzględnieniem niżej wymienionych obszarów tematycznych:

1. hotelarstwo,
  2. turystyka polonijna,
  3. ubezpieczenia w turystyce,
  4. wykorzystanie funduszy UE dla turystyki (analiza efektów zrealizowanych projektów),
  5. znaczenie organizacji wielkich wydarzeń np. sportowych, kulturalnych dla gospodarki turystycznej,
  6. wpływ turystyki na rynek pracy,
  7. kondycja ekonomiczna przedsiębiorstw turystycznych w Polsce,
  8. promocja Polski jako kraju atrakcyjnego turystycznie.

Organizatorem konkursu jest Minister Sportu i Turystyki.

Konkurs będzie przebiegał w następujących fazach:

1. do dnia 15 lipca 2012 roku, składanie zgłoszeń do konkursu wraz z pracami magisterskimi, albo przesłanie pocztą (wtedy decyduje data stempla pocztowego);
  2. do dnia 7 września 2012 roku rozstrzygnięcie konkursu przez Kapitułę Konkursu;
  3. do dnia 30 września 2012 roku ogłoszenie wyników konkursu na uroczystości wręczenia nagród laureatom.

Do konkursu szkoły wyższe mogą zgłaszać prace, które zostały obronione w roku akademickim 2010/2011 i 2011/2012 na wszystkich uczelniach państwowych i niepaństwowych w Polsce. Każda uczelnia może zgłosić do konkursu dowolną liczbę prac magisterskich, które władze uczelni uznają za twórcze, innowacyjne i zasługujące na szerokie rozpowszechnienie wśród przedsiębiorców działających w sferze usług turystycznych. Jeden promotor może zgłosić do konkursu tylko jedną pracę.

Więcej informacji na stronie.