Podyplomowe i podoktoranckie stypendia Endeavour Awards

Biuro Karier Uniwersytetu Śląskiego ma przyjemność zaprosić wszystkich zainteresowanych do udziału w australijskim programie stypendialnym Endeavour Awards.

Endeavour Awards to przygotowany przez australijski rząd, międzynarodowy, nakłaniający do współzawodnictwa program stypendialny zapewniający obywatelom Azji, Bliskiego Wschodu, Europy oraz Ameryk możliwość kształcenia i rozwoju naukowego oraz zawodowego w Australii.

Celem Endeavour Awards jest przede wszystkim rozwijanie relacji w dziedzinie edukacji i badań naukowych pomiędzy indywidualnymi osobami, organizacjami oraz krajami, a także zapewnianie możliwości rozwoju osobom szczególnie uzdolnionym w celu podniesienia umiejętności oraz promocji w skali światowej.

Zdobywcy stypendium otrzymają:

• comiesięczne stypendium, środki na podróż oraz ustaloną dietę początkową, a także ubezpieczenie zdrowotne i w podróży,
  • czesne (do maksymalnej wysokości ustalonej wcześniej) dla studentów, którzy otrzymali Endeavour Postgraduate Award,
  • dostęp do światowej sieci profesjonalistów oraz społeczności akademickiej w celu podjęcia współpracy,
  • pomoc ze strony przydzielonego menadżera,
  • członkostwo w Sieci Endeavour Awards Alumni; po udanym zakończeniu stypendium uczestnicy stają się członkami Sieci Absolwentów.

Stypendia trwają od czterech miesięcy do czterech lat a ich warunki mogą być zróżnicowane.

Liczba zgłoszeń jest ograniczona a proces selekcji nastawiony jest na współzawodnictwo. Podania można składać w roku poprzedzającym program, począwszy od kwietnia do 30 czerwca.

Aby aplikować do programu oraz poznać jego zasady należy skorzystać ze strony www.study-in-australia.org.