Program: "L’Oréal Polska Dla Kobiet i Nauki"

Pokaż w kalendarzu: 
0

Wypromuj swoje badania i zdobądź stypendium! Do 30 kwietnia 2018 r. kobiety prowadzące badania z zakresu szeroko pojętych nauk o życiu mogą zgłaszać się do programu "L’Oréal Polska Dla Kobiet i Nauki"!

 

 

 


CO? - program "L’Oréal Polska Dla Kobiet i Nauki"
APLIKACJA DO: 30 kwietnia 2018 r.


O WYDARZENIU
Celem programu jest promowanie osiągnięć kobiet naukowców, a dzięki temu zachęcenie ich do kontynuacji prac zmierzających do rozwoju nauki. Nagrodę w programie przyznaje Jury składające się z 16 wybitnych osobistości ze świata polskiej nauki, reprezentujących różne dyscypliny naukowe i ośrodki badawcze z całej Polski, pod przewodnictwem prof. dr hab. Ewy Łojkowskiej. 

Stypendia są przyznawane w trzech kategoriach:

  • 3 stypendia habilitacyjne po 35 000 zł,
  • 2 stypendia doktoranckie po 30 000 zł,
  • 1 stypendium magisterskie w wysokości 20 000 zł. 

O ORGANIZATORZE
Program L’Oréal Polska "Dla Kobiet i Nauki" organizowany jest w Polsce od 2000 r. przez L’Oréal Polska - firmę dostarczającą produkty kosmetyczne. Od 2001 r. partnerem programu jest Polski Komitet ds. UNESCO, a od 2013 r. - Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego. 


DLA KOGO?
Do programu mogą zgłaszać się kobiety-naukowcy, które mieszkają w Polsce, a w roku wypłacania nagrody nie osiągną 25. roku życia – w przypadku magistrantek, 32. roku życia – w przypadku doktorantek, oraz 40. roku życia – w przypadku habilitantek. Nowością w 18. edycji jest możliwość wydłużenia o dodatkowy rok wyznaczonej granicy wiekowej w przypadku kandydatek, które pisząc pracę naukową, przebywały na urlopie macierzyńskim (odpowiednio w przypadku magistrantek do 26. roku życia, w przypadku doktorantek do 33. roku życia i w przypadku habilitantek do 41. roku życia).

 


SPOSÓB APLIKACJI
Zgłoszenia przyjmowane są na stronie.

Twoja ocena: Nic Średnia: 5 (liczba głosów: 1)
Projekt finansowany ze Środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego