Projekt "START" laureatem konkursu „Fundusze i Nauka”

W grudniu 2010 roku poznaliśmy laureatów konkursu „Fundusze i Nauka”. Projekt "START − program promocji przedsiębiorczości w uczelniach wyższych w województwie śląskim" zwyciężył w kategorii „Wspomaganie rozwoju kompetencji pracowników instytucji badawczych”.

Celem projektu, realizowanego przez sześć śląskich uczelni, w tym Uniwersytet Śląski w Katowicach jest podniesienie poziomu kreatywności, transferu wiedzy i postaw przedsiębiorczych wśród studentów regionu.

Laureaci oraz wyróżnieni w konkursie zostaną objęci kampanią promocyjną, która przewiduje: publikację książkową, informacje w serwisach: www.funduszeonline.pl, www.proregio.org.pl, www.naukawpolsce.pap.pl oraz artykuły w prasie.

Konkurs jest elementem projektu „Fundusze Europejskie dla nauki – nauka dla Polski”. Jego celem jest wyłonienie najlepszych przedsięwzięć, które przyczyniły się do rozwoju nauki w Polsce.