REKRUTACJA OTWARTA na płatne staże dla wszystkich kierunków!

Data wydarzenia:
14 Listopad, 2022 - 08:00 - 2 Grudzień, 2022 - 15:00

14 listopada startuje otwarta tura rekrutacji na płatne, 120-godzinne staże w wybranych firmach! Jeśli chciałbyś się rozwijać i nabywać doświadczenie, a jednocześnie za swój staż otrzymać wynagrodzenie, to jest to idealne rozwiązanie. Nie czekaj, daj sobie szansę na rozwój i Postaw na Staż!

CO? - płatne staże w wymiarze 120 godzin
GDZIE? - w wybranych firmach
REKRUTACJA: 14 listopada - 2 grudnia 2022 r.

DLA KOGO
Rekrutacja otwarta przeznaczona jest dla studentek i studentów wszystkich kierunków stacjonarnych, studiujących obecnie na jednym z 4 ostatnich semestrów studiów I stopnia, II stopnia lub jednolitych magisterskich.

! Osoby, które zrealizowały już staże w ramach projektu "Jeden Uniwersytet - Wiele Możliwości. Program Zintegrowany" nie mogą ponownie zgłosić się do wzięcia udziału w module stażowym.

WYMIAR
120 godzin zadań stażowych (jednak nie mniej niż 20 godzin i nie więcej niż 40 godzin zadań stażowych w tygodniu roboczym) - czas realizacji pomiędzy 3 a 6 tygodni kalendarzowych.

Przewidywany okres realizacji staży w obecnej rekrutacji: styczeń - marzec 2023 r.

Stażami zostaną objęci studenci i studentki kierunków ze wszystkich obszarów kształcenia realizowanych na UŚ, dzięki czemu zostaną zniwelowane różnice w dostępie do praktycznych form kształcenia pomiędzy kierunkami ścisłymi i przyrodniczymi a humanistycznymi i społecznymi oraz artystycznymi.

! WAŻNE: Staż w ramach projektu nie może zostać zaliczony w poczet praktyki obligatoryjnej wpisanej w tok studiów.

WIĘCEJ INFORMACJI:
Ewelina Skubała
e-mail: ewelina.skubala@us.edu.pl
tel.  508 375 583

Iwa Wcisło – Maślanka
e-mail: iwa.wcislo-maslanka@us.edu.pl
tel. 501 984 457

Biuro ds. Projektów Ogólnouczelnianych - koordynator płatnych staży
Monika Pawłowska
e-mail: monika.pawlowska@us.edu.pl
tel. 501 984 453; 32 359 21 73

Co musisz zrobić, aby przystąpić do projektu?

W celu przystąpienia do rekrutacji do modułu stażowego ZAPOZNAJ SIĘ Z REGULAMINEM MODUŁU STAŻOWEGO (załącznik do zarządzania nr 140 Rektora Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach z dnia 23 lipca 2021 r. zmieniającego zarządzenie w sprawie ustalenia Regulaminu rekrutacji i uczestnictwa w module stażowym), a następnie wypełnij i  przynieś do Biura Projektów Ogólnouczelnianych  (Rektorat UŚ, pokój 2.9, II piętro, ul. Bankowa 12, 40-007 Katowice) następujące dokumenty:

Do 9 grudnia br. wszystkie osoby rekrutujące się do projektu zostaną poinformowane mailowo bądź telefonicznie o wyniku rekrutacji (przyjęciu bądź nie) oraz o dalszych krokach, jakie należy podjąć, aby zrealizować staż.

Firmy współpracujące z nami w poprzednich edycjach.

Jeśli interesuje Cię któryś z pracodawców, którzy już z nami współpracowali, poinformuj nas o tym w momencie składania dokumentów zgłoszeniowych do projektu - prosimy o niekontaktowanie się samodzielnie z firmami znajdującymi się w powyższej bazie.

Przewodnik dla osób zainteresowanych stażem.

Staże realizowane są w ramach projektu unijnego "Jeden Uniwersytet - Wiele Możliwości. Program Zintegrowany".