Staże w instytucjach kultury - Edycja Letnia 2011

Narodowe Centrum Kultury ogłasza nabór do Letniej Edycji programu „Staże w instytucjach kultury”. Założeniem programu jest umożliwienie studentom zdobycia praktycznej wiedzy na temat funkcjonowania instytucji kultury oraz pomoc w realizacji bieżących zadań instytucji.

Oferta staży skierowana jest do studentów III - V roku studiów magisterskich, III roku studiów licencjackich oraz I - II roku studiów uzupełniających magisterskich na kierunkach związanych z kulturą (np. historia, historia sztuki, kulturoznawstwo, animacja kultury, bibliotekoznawstwo, dziennikarstwo, etnologia, archeologia, architektura, teatrologia, muzykologia, sztuki plastyczne, kinematografia) oraz do studentów szkół podyplomowych w zakresie zarządzania i animacji kultury, także absolwentów wymienionych kierunków, którzy nie ukończyli 28 roku życia.

Dla najlepszych stażystów przewidziano bezpłatne warsztaty z zakresu zarządzania kulturą.

Praktyki odbywać się będą w państwowych i samorządowych instytucjach kultury, organizacjach pozarządowych oraz firmach prowadzących działalność związaną z obszarem kultury.

• Rozmowy kwalifikacyjne odbędą się w dniu 16 czerwca 2011 roku.
  • Nabór studentów na praktyki będzie trwał od 16 maja do 5 czerwca 2011 roku.
  • Termin odbywania staży przewidziany jest na okres od 27 czerwca do 7 października 2011 roku.

• Regulamin programu stażowego, warunki rekrutacji stażystów i formularz zgłoszeniowy dostępne są na stronie .

Szczegółowych informacji udziela również Pani Irmina Recka – Wyżga;
e-mail: iwyzga@nck.pl, nr tel. 22 2 100 117.