Stypendia i programy stażowe dla kierunków ścisłych

Interesujesz się tematyką Big Data? Praca w działach finansowych lub szacowanie ryzyka, to coś, czym chciałbyś zajmować się w przyszłości? Zaaplikuj do programów stażowych i stypendialnych: Future of Big Data Scholarship & Training Program oraz Morgan Stanley Internship Program!

CO? – programy „Future of Big Data” oraz „Morgan Stanley Internship Program”
APLIKACJA DO: 20 sierpnia 2018 r.

Future of Big Data to program stypendialno-stażowy, który obejmuje do trzech stypendiów ufundowanych przez londyńską firmę inwestycyjną. Wszelkie opłaty związane z odbyciem oferowanych szkoleń są w całości pokryte, możliwe jest również odbycie stażu w londyńskiej siedzibie firmy.

Morgan Stanley Internship Program zakłada do pięciu płatnych staży w działach finansowym, szacowania ryzyka oraz matematyki finansowej firmy Morgan Stanley. Po ukończeniu stażu możliwe jest zatrudnienie na pełen etat. Wybitni kandydaci zostaną częściowo zwolnieni z przewidzianych opłat – zniżka sięga do 75%.

CEU, czyli Central European University to węgierski uniwersytet w Budapeszcie, kształcący w kierunkach nauk społecznych i humanistycznych na poziomie podyplomowym. Językiem wykładowym jest język angielski. Uniwersytet posiada podwójną akredytację: amerykańską i węgierską.

CEU powstał w 1991 na fali przemian demokratycznych w Europie Środkowo-Wschodniej. Ideą przewodnią założycieli uniwersytetu było powołanie do życia instytucji naukowej, która poświęciłaby się badaniom nad wyzwaniami niesionymi przez współczesne systemy demokratyczne, upowszechnianiu fenomenu społeczeństwa otwartego, ułatwianiu współpracy międzyregionalnej oraz szkoleniu przyszłych liderów procesów demokratyzacyjnych we wszystkich regionach świata.

Metodyka nauczania w CEU odwołuje się do tradycji edukacyjnych uniwersytetów amerykańskich i europejskich. Uniwersytet zachęca studentów i wykładowców do prowadzenia studiów porównawczych i interdyscyplinarnych. CEU wyróżnia jego międzynarodowy charakter, każdego roku uczelnia gości 1500 studentów z ponad 100 krajów i około 300 wykładowców z ponad 30 państw. Większość studentów CEU otrzymuje pełne lub częściowe pokrycie kosztów studiów i pobytu w Budapeszcie dzięki systemowi stypendialnemu ufundowanemu przez jednego z założycieli George'a Sorosa.

Programy skierowane są do absolwentów studiów pierwszego stopnia z obszarów ekonomii, finansów, statystyki, informatyki, matematyki.

Więcej informacji  dotyczących kryteriów przyjęcia oraz aplikacji dostępne na stronie organizatora.