Szkolenie z zakresu modelowania 3D w środowisku CAD!

Szkasz nowych wyzwań i możliwości rozwoju? Zapraszamy do udziału w szkoleniu z zakresu modelowania 3D w środowisku CAD, umiejętności czytania dokumentacji technicznej maszynowej, skanowania oraz drukowania 3D, organizowanego w ramach inicjatywy spinPLACE.

CO? -  Szkolenie z zakresu modelowania 3D w środowisku CAD
GDZIE? - sala 401A, Wydział Nauk Ścisłych i Technicznych UŚ, Instytut Informatyki (Sosnowiec, ul. Będzińska 39) oraz
Centrum Prototypowania 3D, spinPLACE (Katowice, ul. Bankowa 5)
KIEDY? –5, 6 i 12 czerwca 2024 r. w godz. 8.00 – 16.00

Program szkolenia obejmuje następujące zagadnienia:

Cz.1

1. Tworzenie brył prostych z wykorzystaniem szkicu i operacji wyciągnięcia normalnego i przez obrót;

2. Operacje wcięcia od bazy i przez obrót;

3. Wyciągnięcie po ścieżkach i po profilach;

4. Kreator otworów, zaokrąglenie i faza;

5. Szyki liniowe i kołowe, operacja lustra;

6. Pomocnicze operacje konstruktorskie;

7. Automatyczne generowanie dokumentacji wykonawczej;

8. Tworzenie przekrojów wyrwań i powiększeń;

9. Wymiarowanie, adnotacje i informacje uzupełniające;

10. Wykonywanie złożeń;

11. Dobór wiązań i korzystanie z ToolBox.

Cz.2

W ramach warsztatów z druku 3D zostaną omówione trzy najważniejsze grupy technologii wytwarzania addytywnego. Uczestnicy zostaną wprowadzeni w proces przygotowania obiektów wirtualnych do wydruku. Następnie zostanie zaprezentowana kalibracja drukarek, uruchomienie wydruku oraz postprocessing w dwóch najważniejszych technologiach FFF/FDM i SLA.

Cz.3

W ramach warsztatów ze skanowania 3D zostaną omówione podstawowe technologie stykowe i bezstykowe pozwalające na uzyskanie chmury punktów. W dalszej części zostanie zaprezentowany skaner 3D światła strukturalnego. W ramach warsztatów uczestnicy zostaną zapoznani z procesem skanowania obiektów fizycznych, ich przygotowania do procesu skanowania oraz wstępną obróbką chmury punktów uzyskaną z procesu skanowania 3D.

Zapisy na szkolenia przyjmowane są za pośrednictwem skrzynki e-mail: transfer@us.edu.pl. Nabór na szkolenie trwa do dnia 24 maja 2024 r. do godziny 16.00.

Decyduje kolejność zgłoszeń.