UŚ w projekcie "Uczelnia Przyjazna Pracodawcom"

Ruszyła druga edycja projektu „Uczelnia Przyjazna Pracodawcom”, do udziału w której zaproszony został Uniwersytet Śląski. Projekt, objęty patronatem minister nauki i szkolnictwa wyższego prof. dr hab. Barbary Kudryckiej, bada stopień dopasowania oferty kształcenia uczelni do potrzeb rynku pracy.

Do 20 maja 2011 r. prowadzone będą trzy rodzaje ankiet, adresowane odpowiednio do: uczelni, studentów i absolwentów oraz pracodawców.

4 maja 2011 r. na stronie www.uczelniaprzyjaznapracodawcom.pl udostępnione zostaną kwestionariusze dla studentów i absolwentów oraz pracodawców. Przedmiotem badań będzie :

• stopień dostosowania absolwentów poszczególnych uczelni do wymogów rynku pracy,
  • współpraca pomiędzy uczelniami a przedsiębiorcami,
  • możliwości rozwoju kariery zawodowej po ukończeniu studiów na danej uczelni,
  • luki kompetencyjne absolwentów uczelni.

Projekt ma się przyczynić do zapewnienia studentom i absolwentom możliwie najlepszego startu na rynku pracy. Uniwersytet Śląski zachęca do udziału w badaniu.

Wyniki zostaną opublikowane w raporcie, na ich podstawie wyłonione zostaną uczelnie zasługujące na tytuł Uczelnia Przyjazna Pracodawcom. Publikacja raportu przewidziana jest na przełomie maja i czerwca br.