Wolontariat: Dni Rozwoju i Klimatu (D&C Days) w ramach COP24

Interesują Cię zagadnienia dotyczące klimatu i ochrony środowiska? Chcesz stać się częścią międzynarodowej społeczności działającej na rzecz naszej wspólnej przyszłości? Dołącz do grona wolontariuszy podczas Dni Rozwoju i Klimatu (D&C Days) w czasie trwania Szczytu Klimatycznego ONZ 2018 (COP24)!

CO? – wolontariat podczas Dni Rozwoju i Klimatu (D&C Days)
Kiedy? – 8-9 grudnia 2018 r.

Dni Rozwoju i Klimatu (D&C Days) to doroczne wydarzenie dla osób uczestniczących w Szczycie Klimatycznym (COP24) w związku z Ramową Konwencją Narodów Zjednoczonych w Sprawie Zmian Klimatu (UNFCCC). W zgromadzeniu biorą udział praktycy, negocjatorzy, naukowcy oraz politycy, aby zająć się kluczowymi kwestiami, dzielić dobrymi praktykami, wymieniać informacje i promować związki rozwoju z klimatem. Uczestnictwo jest bezpłatne i otwarte dla uczestników COP24 w Katowicach.

Jako wolontariusz będziesz mógł/mogła wziąć udział w organizacji tego wydarzenia i mieć okazję, by porozmawiać z  przybywającymi gośćmi. Do zadań wolontariusza należy:

• przywitanie i rejestracja gości,
  • prowadzenie gości do właściwych pomieszczeń,
  • asystowanie w technicznym przygotowaniu posiedzeń,
  • asystowanie podczas organizacji gier,
  • pomoc w organizacji zajęć i przerw,
  • odpowiadanie na pytania gości.

Dla wolontariuszy przewidziane są przerwy na ciepły posiłek, a także napoje i przekąski. Organizator zapewnia także pokrycie kosztów podróży i wydanie certyfikatu uczestnictwa. Szkolenie dla wolontariuszy przewidziane jest w Piątek, 7 grudnia w godz. 10:00-12:00.

Do organizatorów tegorocznego wydarzenia należą takie organizacje, jak:

• Centrum klimatyczne Czerwonego Krzyża i Czerwonego Półksiężyca (RCCC),
  • Międzynarodowy Instytut Środowiska i Rozwoju (IIED),
  • EFCWest,
  • Organizacja Narodów Zjednoczonych do spraw Wyżywienia i Rolnictwa (FAO),
  • Niemiecki Instytut Rozwoju (DIE),
  • Światowa Instytucja Zapobiegania Katastrofom (GFDRR),
  • Światowe Partnerstwo Żywotności (GRP),
  • Międzynarodowe Centrum Badań Rozwoju (IDRC),
  • Międzynarodowy Fundusz Rozwoju Rolnictwa (IFAD),
  • Inicjatywa na rzecz klimatu ACT (Action on Climate Today).​

Do udziału w wolontariacie zapraszamy wszystkich zainteresowanych studentów.

SPOSÓB APLIKACJI
Rejestracja i więcej informacji na stronie internetowej: www.climatecentre.org/dcdays.

Twoja ocena: Nic Średnia: 5 (liczba głosów: 1)