Wolontariat w PNWM w Poczdamie

Chcesz zaangażować się w wolontariat za granicą i interesujesz się pracą w międzynarodowej organizacji? Do 10 kwietnia 2019 roku możesz ubiegać się o roczny wolontariat w Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży w Poczdamie.

CO? - Wolontariat w PNWM w Poczdamie
APLIKACJA DO: 10 kwietnia 2019 r.

Wolontariusz zostanie włączony w bieżącą pracę referatu koordynacji Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży. Jego zadania to m.in. wspieranie pracowników PNWM w przygotowaniu i przeprowadzeniu różnych projektów polsko-niemieckich (projekty szkoleniowe, publikacje, imprezy publiczne, prace biurowe itd.). Będzie mógł także – we współpracy z niemieckim wolontariuszem z warszawskiego biura PNWM – zaplanować i wspólnie zrealizować własny projekt!

Wolontariat obejmuje 40 godzin tygodniowo (5 x 8h) przez 12 miesięcy.

Rok wolontariacki w biurze PNWM rozpoczyna się 1 września 2019 roku i trwa 12 miesięcy. W sierpniu 2019 roku odbędą się przygotowania do wolontariatu w Polsce i za granicą.

Dzięki wolontariatowi uczestnik będzie mógł wykorzystać oraz rozwinąć swoje umiejętności. Pobyt za granicą pozwoli zdobyć dodatkowe kompetencje m.in. językowe i międzykulturowe, a dzięki nim będzie mógł planować swój dalszy rozwój zawodowy i osobisty z innej perspektywy.

Biuro PNWM znajduje się w Poczdamie. Wolontariusz przy okazji pozna to miasto z wyjątkowymi zabytkami (np. park Sanssouci i bajkowa Aleksandrowka) oraz wielokulturowy, kolorowy Berlin, oddalony o zaledwie kilka stacji. Każdego dnia odbywają się tutaj koncerty i imprezy, a ogromna oferta dla studentów i młodych ludzi nie pozwala się nudzić.

Wolontariusz:

• zamieszka w wyposażonym mieszkaniu gościnnym PNWM niedaleko biura,
  • będzie mógł uczestniczyć w opłaconym przez PNWM kursie języka niemieckiego w Poczdamie lub Berlinie (organizator zwraca koszty dojazdów),
  • otrzyma kieszonkowe w wysokości 450 euro miesięcznie oraz dofinansowanie do biletu na komunikację miejską,
  • będzie miał zapewnione ubezpieczenie,
  • będzie również uczestniczyć w kilku seminariach dla wolontariuszy z różnych krajów, organizowanych przez stowarzyszenie „Initiative Christen für Europa (ICE) e.V.“  z Drezna. Pierwsze obowiązkowe seminarium wprowadzające (z kursem językowym) odbędzie się już w sierpniu.

Zespół, do którego dołączy wolontariusz jest międzynarodowy. Może on liczyć na wsparcie zarówno ze strony swojego mentora, jak i innych współpracowników.

Polsko-Niemiecka Współpraca Młodzieży (PNWM) umożliwia spotkania oraz współpracę młodych Polaków i Niemców, aby mogli się poznać, rozbudzić wzajemną ciekawość, zbudować zrozumienie i zostać przyjaciółmi.

Inicjatywa skierowana jest do osób w wieku od 18 do 26 lat (uczestnik nie może ukończyć 26. roku życia podczas trwania wolontariatu), mieszkających w Polsce.
Ważne, żeby były to osoby ciekawe świata pragnące pracować w zespole międzynarodowym.

Organizator oczekuje przynajmniej podstawowej znajomości języka niemieckiego.

W kwestiach formalności i przygotowania do udziału w wolontariacie PNWM współpracuje z Fundacją "Borussia" z Olsztyna po stronie polskiej oraz stowarzyszeniem Initiative Christen für Europa (ICE) e.V. po stronie niemieckiej.

Można także nawiązać kontakt bezpośrednio z obecną wolontariuszką PNWM, Olgą Krajewską tel.: +49 331 284 79 15, e-mail: olga.krajewska@dpjw.org, która chętnie odpowie na pytania i opowie, jak wygląda wolontariat w PNWM w praktyce.

Osoby zainteresowane do 10 kwietnia 2019 roku zobligowane są przesłać na adres magdalena.zatylna@dpjw.org swoje CV oraz list motywacyjny (jedna strona A4), wpisując w tytule maila: Wolontariat Poczdam 2019-2020_imię i nazwisko.

Twoja ocena: Nic Średnia: 5 (2 votes)