Doradztwo kariery

Na czym polega doradztwo kariery?

Doradztwo kariery polega na udzielaniu wsparcia w wyborze zawodu, planowaniu kariery oraz poruszaniu się po rynku pracy. Dzięki takiemu spotkaniu możesz odkryć nowe możliwości zawodowe lub sprawdzić, czy Twoje dotychczasowe pomysły są zbieżne z sytuacją na rynku pracy. Doradcy kariery w Biurze Karier UŚ w każdej chwili mogą udzielić Ci informacji o zawodach, możliwościach szkoleń i kształcenia oraz spojrzeć fachowym okiem na Twoje dokumenty aplikacyjne.

W ramach doradztwa kariery możesz liczyć m. in. na:

  • pomoc w określeniu swoich celów zawodowych i zaplanowaniu kariery,
  • pomoc w określeniu swoich mocnych i słabych stron,
  • informacje, jak wygląda sytuacja na rynku pracy w Twojej branży,
  • doradztwo w przygotowaniu profesjonalnego CV i LM,
  • próbną rozmowę kwalifikacyjną,
  • informacje dotyczące współczesnych form rekrutacji i selekcji pracowników.

Kto prowadzi doradztwo kariery w Biurze Karier?

W zależności od wydziału, na którym studiujesz wsparciem obejmie Cię jeden z naszych doradców.

- jeśli studiujesz na Wydziale: Humanistycznym, Nauk Przyrodniczych, Teologicznym lub Sztuki i Nauk o Edukacji Twoim doradcą jest:

- jeśli studiujesz na Wydziale: Prawa i Administracji, Nauk Ścisłych i Technicznych, Nauk Społecznych lub w Szkole Filmowej im. K. Kieślowskiego Twoim doradcą jest:


Jak umówić się na spotkanie z doradcą kariery?

Jeśli chcesz poznać możliwości rozwoju zawodowego, rozpocząć poszukiwanie pracy, zapytać o radę w pisaniu dokumentów aplikacyjnych lub przejść próbną rozmowę kwalifikacyjną – zadzwoń lub wyślij e-maila z:

  • imieniem i nazwiskiem,
  • nazwą wydziału, na którym studiujesz,
  • rokiem studiów,
  • informacją o Twoim aktualnym statusie na rynku pracy,

na adres mailowy swojego doradcy z informacją, w jakiej sprawie chcesz się spotkać, a dostaniesz odpowiedź z propozycją terminu spotkania indywidualnego, na którym będziesz mógł opowiedzieć o swoich wątpliwościach, planach, aspiracjach.

Na podstawie tych informacji nasz doradca kariery wybierze metody, które w największym stopniu pomogą odpowiedzieć Ci na nurtujące Cię pytania. Spotkanie może być jedno, może też być ich kilka, ale każde z nich z pewnością wniesie nowe informacje do Twoich planów zawodowych.


Do 30.04.2021 coaching kariery realizowany był w ramach projektu "STUDIA I CO DALEJ - zwiększenie konkurencyjności studentów UŚ na rynku pracy" finansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Obecnie wciąż prowadzimy spotkania w ramach coachingu kariery.

                          

Twoja ocena: Nic Średnia: 4.4 (36 votes)
Projekt finansowany ze Środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego