Jesienna Szkoła Leszka Balcerowicza 2010

Już po raz trzeci Fundacja FOR organizuje seminarium adresowane do studentów, tegorocznych absolwentów i doktorantów, interesujących się zagadnieniami związanymi ze współczesną gospodarką.

Jesienna Szkoła Leszka Balcerowicza to trzydniowe seminarium organizowane pod hasłem: „Jak uzdrowić finanse publiczne w Polsce?”, które odbędzie się w dniach 26-28 listopada 2010 r. (piątek-niedziela) w Warszawie. Jego celem jest zwiększenie wiedzy jej uczestników w zakresie najważniejszych zagadnień współczesnej ekonomii, a w szczególności w zakresie finansów publicznych.

W ramach seminarium odbędą się spotkania i wykłady, które poprowadzą:

• prof. Leszek Balcerowicz, Przewodniczący Rady Fundacji FOR,
  • Jakub Borowski, Główny Ekonomista Invest-Banku, Szkoła Głowna Handlowa w Warszawie,
  • Ignacy Morawski, Ekonomista WestLB Polska,
  • Ryszard Petru, Ekonomista,
  • Marek Rozkrut, Dyrektor Departamentu Polityki Finansowej, Analiz i Statystyki
    w Ministerstwie Finansów,
  • Andrzej Rzońca, Członek Rady Polityki Pieniężnej, współpracownik Fundacji FOR,
  • Wiktor Wojciechowski, Ekonomista Fundacji FOR.

Aby wziąć udział w Jesiennej Szkole Leszka Balcerowicza, należy

1. Napisać pracę pt.Ciąć wydatki czy podnosić podatki – którędy wiedzie droga do zdrowych finansów publicznych w Polsce?”

2. Przesłać swoją pracę na adres e-mailowy Fundacji FOR:info@for.org.pl do dnia 15 listopada 2010 r. (poniedziałek) wraz z załączonym FORMULARZEM ZGŁOSZENIOWYM. W tytule e-maila należy wpisać: „Jesienna Szkoła Leszka Balcerowicza”.

Spośród nadesłanych prac zostanie wyłonionych 30 najlepszych esejów, a ich autorzy zostaną zakwalifikowani do udziału w Jesiennej Szkole Leszka Balcerowicza. O wynikach zostaną oni poinformowani mailowo i telefonicznie do dnia 22 listopada 2010 r.

Wszyscy uczestnicy seminarium otrzymają certyfikaty, a autorzy najlepszych esejów zostaną nagrodzeni:

• I nagroda - 2000 zł,
  • II nagroda – 1000 zł,