Konkursy firmy Ernst & Young

Pokaż w kalendarzu: 
0

Biuro Karier Uniwersytetu Śląskiego przypomina, iż ruszyły kolejne edycje konkursów EYe on Tax oraz EY Financial Challenger organizowane przez firmę Ernst & Young.

  • EYe on Tax

Organizowany przez Ernst & Young ogólnopolski konkurs EYe on Tax, kierowany do studentów IV i V roku kierunków prawniczych i ekonomicznych, jest okazją do sprawdzenia i umiejętnego wykorzystania wiedzy teoretycznej zdobytej podczas studiów. Uczestnicy zmierzą się z zadaniami, które często stawiane są przed profesjonalnymi doradcami podatkowymi.

Konkurs EYe on Tax składa się z trzech etapów, w których 3 lub 4-osobowe drużyny rozwiążą kazusy prawne dotyczące zarówno polskiego, jak i międzynarodowego prawa podatkowego. Eksperci z działu Doradztwa Podatkowego Ernst & Young przygotują studia przypadków, dzięki którym uczestnicy konkursu będą mieć okazję do skonfrontowania wiedzy teoretycznej z praktyką. W finale konkursu drużyny zawalczą o nagrody pieniężne i rzeczowe, a przede wszystkim o możliwość odbycia płatnego stażu w Ernst & Young – największej firmie doradczej w Polsce. Finał będzie miał formę rozprawy sądowej, gdzie w rolę arbitrów wcielą się eksperci z Działu Doradztwa Podatkowego Ernst & Young. Finałowe drużyny odegrają rolę firmy, która popadła w kłopoty podatkowe oraz rolę urzędu podatkowego. Arbitrzy zaś zdecydują, która strona konfliktu najlepiej udokumentuje i zaprezentuje swoje racje.

Uczestnictwo w konkursie można zgłaszać do 19 listopada 2010 roku.

Więcej informacji na temat poszczególnych etapów konkursu oraz formularz zgłoszeniowy znajduje się na stronie internetowej.

  • EY Financial Challenger

Konkurs EY Financial Challenger oparty jest na cyklu studiów przypadku, które pozwolą uczestnikom zmierzyć się z zadaniami stawianymi profesjonalistom z branży, a tym samym zdobyć cenne doświadczenie będące uzupełnieniem wiedzy teoretycznej zdobytej podczas studiów. Studenci będą uczestniczyć w transakcjach, doradzać klientom, poszukiwać optymalnych rozwiązań rzeczywistych problemów. W kilkuosobowych zespołach przeprowadzą transakcje sprzedaży lub kupna spółki, wykonają jej wycenę i przygotują analizy finansowe. Będą odpowiedzialni za podejmowanie strategicznych decyzji i przekonanie klienta do swoich racji. Zwycięstwo w konkursie, oprócz atrakcyjnych nagród rzeczowych i pieniężnych, daje przede wszystkim możliwość odbycia płatnych praktyk w Ernst & Young.

Uczestnictwo w konkursie można zgłaszać do 26 listopada 2010 roku.

Więcej informacji na temat poszczególnych etapów konkursu oraz formularz zgłoszeniowy znajduje się na stronie internetowej.

Nie oddano jeszcze żadnego głosu
Projekt finansowany ze Środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego