Konkursy firmy Ernst & Young

Biuro Karier Uniwersytetu Śląskiego przypomina, iż ruszyły kolejne edycje konkursów EYe on Tax oraz EY Financial Challenger organizowane przez firmę Ernst & Young.

• EYe on Tax

Organizowany przez Ernst & Young ogólnopolski konkurs EYe on Tax, kierowany do studentów IV i V roku kierunków prawniczych i ekonomicznych, jest okazją do sprawdzenia i umiejętnego wykorzystania wiedzy teoretycznej zdobytej podczas studiów. Uczestnicy zmierzą się z zadaniami, które często stawiane są przed profesjonalnymi doradcami podatkowymi.

Konkurs EYe on Tax składa się z trzech etapów, w których 3 lub 4-osobowe drużyny rozwiążą kazusy prawne dotyczące zarówno polskiego, jak i międzynarodowego prawa podatkowego. Eksperci z działu Doradztwa Podatkowego Ernst & Young przygotują studia przypadków, dzięki którym uczestnicy konkursu będą mieć okazję do skonfrontowania wiedzy teoretycznej z praktyką. W finale konkursu drużyny zawalczą o nagrody pieniężne i rzeczowe, a przede wszystkim o możliwość odbycia płatnego stażu w Ernst & Young – największej firmie doradczej w Polsce. Finał będzie miał formę rozprawy sądowej, gdzie w rolę arbitrów wcielą się eksperci z Działu Doradztwa Podatkowego Ernst & Young. Finałowe drużyny odegrają rolę firmy, która popadła w kłopoty podatkowe oraz rolę urzędu podatkowego. Arbitrzy zaś zdecydują, która strona konfliktu najlepiej udokumentuje i zaprezentuje swoje racje.

Uczestnictwo w konkursie można zgłaszać do 19 listopada 2010 roku.

Więcej informacji na temat poszczególnych etapów konkursu oraz formularz zgłoszeniowy znajduje się na stronie internetowej.

• EY Financial Challenger

Konkurs EY Financial Challenger oparty jest na cyklu studiów przypadku, które pozwolą uczestnikom zmierzyć się z zadaniami stawianymi profesjonalistom z branży, a tym samym zdobyć cenne doświadczenie będące uzupełnieniem wiedzy teoretycznej zdobytej podczas studiów. Studenci będą uczestniczyć w transakcjach, doradzać klientom, poszukiwać optymalnych rozwiązań rzeczywistych problemów. W kilkuosobowych zespołach przeprowadzą transakcje sprzedaży lub kupna spółki, wykonają jej wycenę i przygotują analizy finansowe. Będą odpowiedzialni za podejmowanie strategicznych decyzji i przekonanie klienta do swoich racji. Zwycięstwo w konkursie, oprócz atrakcyjnych nagród rzeczowych i pieniężnych, daje przede wszystkim możliwość odbycia płatnych praktyk w Ernst & Young.

Uczestnictwo w konkursie można zgłaszać do 26 listopada 2010 roku.