Praktyki na studiach

Jeśli chcesz lub musisz odbyć praktykę w trakcie studiów, to zapoznaj się z niniejszą stroną.

 

 

 


Musisz odbyć obowiązkową praktykę zawodową?

Na każdym Wydziale praktyki są organizowane w nieco odmienny sposób. Wszelkich informacji w tym zakresie udzieli Ci Twój Opiekun Praktyk. Możesz też zajrzeć do serwisu www.biurokarier.edu.pl, by znaleźć firmę lub instytucję, która działa w interesującej Cię branży.


Chcesz odbyć dodatkową, nadobowiązkową praktykę?

Przede wszystkim musisz wiedzieć, że w przypadku praktyk nadobowiązkowych uczelnia nie ma możliwości sprawowania nad nią kontroli i nie pośredniczy przy podpisywaniu umowy o praktykę. Jeśli przedstawiciel firmy prosi Cię o podpisanie trójstronnej umowy, to nie jest to możliwe. Możemy przygotować dla Ciebie List Polecający, a firma powinna skorzystać z ogólnopolskiego wzoru umowy o praktyki absolwenckie (absolwent jest rozumiany jako absolwent szkoły średniej).


Poszukujesz ciekawej oferty praktyk?

Mamy dla Ciebie kilka rozwiązań:

  • sprawdź oferty praktyk w naszym serwisie www.biurokarier.edu.pl,
  • przejrzyj nasz "Przewodnik po rynku pracy, praktykach, stażach i programach rozwoju" - znajdziesz w nim informacje o ciekawych programach letnich praktyk, organizowanych w firmach z różnych branż w całej Polsce:

  • zapoznaj się z listą firm i instytucji, które zwyciężyły w corocznie organizowanym konkursie "Praktykodawca Roku Województwa Śląskiego" - możesz mieć pewność, że w tych firmach podczas praktyk nauczysz się bardzo wiele i... nigdy nie zaparzysz kawy ;-)

KONTAKT

Jeśli masz jakiekolwiek pytania dotyczące praktyk napisz do nas na: bk@us.edu.pl lub zadzwoń: (32) 359 20 32.

Twoja ocena: Nic Średnia: 5 (6 votes)
Projekt finansowany ze Środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego