16. edycja Ligi Odpowiedzialnego Biznesu

Jesteś zainteresowany tematem CSR? Chcesz rozwijać się w tym obszarze? Aplikuj do 16. edycji Ligi Odpowiedzialnego Biznesu – jedynego w Polsce tak prestiżowego i nastawionego na praktykę bezpłatnego projektu edukacyjnego dotyczącego CSR.

CO? - 16. edycja Ligi Odpowiedzialnego Biznesu
APLIKACJA DO: 20 grudnia 2019 r.

Wystartował nabór zgłoszeń do 16. edycji Ligi Odpowiedzialnego Biznesu, programu edukacyjnego Forum Odpowiedzialnego Biznesu. Studentów i studentki czekają spotkania i warsztaty z topowymi ekspertami CSR w Polsce, rozwiązywanie biznesowych case’ów oraz możliwość działania na rzecz zmian społecznych poprzez prowadzenie własnych projektów promujących tematykę społecznej odpowiedzialności biznesu.

Każdego roku w ramach Ligi Odpowiedzialnego Biznesu działa grupa Ambasadorów CSR z całej Polski. Reprezentują oni swoje uczelnie i przyczyniają się do popularyzacji koncepcji społecznej odpowiedzialności biznesu w swoim środowisku. Jak przyznają sami Ambasadorzy, ich zaangażowanie przynosi im nie tylko korzyści zawodowe, ale w znacznej mierze pozwala na rozwój umiejętności miękkich oraz budowanie sieci kontaktów. Udział w programie stwarza okazję do zdobycia wiedzy z zakresu zrównoważonego rozwoju, raportowania niefinansowego, komunikacji społecznej, work-life-balance czy ochrony klimatu.

W ramach Ligi Odpowiedzialnego Biznesu Ambasadorzy CSR uczestniczą w spotkaniach i warsztatach z topowymi specjalistami w Polsce i rozwiązują konkretne case’y CSR. Organizują także własne wydarzenia i projekty promujące tematykę społecznej odpowiedzialności biznesu.

Program Ambasadorów CSR oparty jest na ścieżkach edukacyjnych, których opiekunami są firmy – partnerzy strategiczni Forum Odpowiedzialnego Biznesu. 16. edycja Ligi Odpowiedzialnego Biznesu będzie składała się z czterech ścieżek:

• kultura organizacyjna, opiekun spotkania: CCC
  • komunikacja a CSR, opiekun spotkania: Henkel Polska
  • zarządzanie a CSR, opiekun spotkania: Bank BNP Paribas Bank Polska
  • zarządzanie różnorodnością, opiekun spotkania:: ERGO Hestia

Studenci, którzy zostaną zaproszeni do XVI edycji LOB po zakończonej rekrutacji będą uczestniczyć w czterech weekendowych zjazdach. Podczas spotkań nie tylko zdobędą wiedzę z zakresu społecznej odpowiedzialności biznesu, ale również będą mieli możliwość poznać praktyków biznesu, którzy na co dzień wdrażają działania CSR w swoich firmach.

O Lidze Odpowiedzialnego Biznesu

Liga Odpowiedzialnego Biznesu to program edukacyjny Forum Odpowiedzialnego Biznesu budujący nowe kadry menedżerów i przedsiębiorców, animatorów społecznych, liderów zmian i przede wszystkim odpowiedzialnych ludzi. Powstał w 2004 roku z inicjatywy Forum Odpowiedzialnego Biznesu i kół naukowych skupiających studentów zainteresowanych CSR. W ramach Ligi Odpowiedzialnego Biznesu funkcjonuje program Ambasadorów CSR i Ogólnopolski Konkurs Wiedzy o CSR.

Forum Odpowiedzialnego Biznesu to organizacja ekspercka, pozostająca inicjatorem i partnerem przedsięwzięć kluczowych dla polskiego CSR. Inspiruje biznes, który zmienia świat, i łączy ludzi, którzy zmieniają biznes. Działa na rzecz zrównoważonego rozwoju.

Zgłoszenia do 20 grudnia 2019 r. przyjmowane są poprzez formularz na stronie.