16 edycja NATO INTERNSHIP PROGRAMME 2019

Chcesz odbyć praktyki w NATO? Pragniesz zrozumieć działanie tej organizacji? Zapraszamy do aplikowania na 6 miesięczne praktyki/staże w siedzibie NATO w Brukseli lub w jej poszczególnych agencjach i organach.

CO? – NATO Internship Programme 2019
KIEDY? – kwiecień - wrzesień 2018 r.
GDZIE? – instytucje NATO

Cele programu praktyk/staży NATO:

• zapewnienie możliwości wykorzystania najnowszej wiedzy technologicznej w czasie stażu,
  • ​zapewnienie stażystom możliwości uczenia się od społeczności NATO,
  • przyczynianie się do wzrostu kompetencji i zróżnicowania pracowników,
  • pogłębianie zrozumienia NATO w krajach Sojuszu.

Program stażowy jest finansowany z dwóch rodzajów środków:

• program finansowany ze środków NATO: otwarty raz w roku dla wszystkich kwalifikujących się kandydatów.
  • program finansowany przez GRANT: otwarty przez cały rok dla kandydatów, którym przyznano stypendium na uniwersytecie lub w instytucji rządowej.

W ramach stażu, będziesz mógł skorzystać z:

• Stypendium dla stażystów: jeśli zostaniesz wybrany w ramach programu finansowanego przez NATO, otrzymasz miesięczne stypendium w wysokości 1049.65 €
  • Podróż: po potwierdzeniu daty rozpoczęcia stażu przez Biuro Stażu, NATO zapewnia bilet opłacony z góry/bilet kolejowy (na podstawie biletu w kasie powrotnej i na kwotę do 1200 euro). Jeśli podróżujesz samochodem, zwrócą Ci również koszty podróży.
  • Urlop: będziesz mieć prawo do 15 dni urlopu na cały okres 6 miesięcy.
  • Szkolenie wewnętrzne: podczas stażu NATO organizuje program wprowadzający oraz briefingi, aby przedstawić przegląd działań i struktury NATO. Miesięczne briefingi stanowią wyjątkową okazję do spotkania i przedyskutowania interesujących tematów z wysoce doświadczonymi pracownikami Sojuszu. Wizyty w instytucjach zewnętrznych są również częścią programu szkoleniowego.

ORGANIZATORZE
NATO - Organizacja Traktatu Północnoatlantyckiego - organizacja polityczno-wojskowa powstała 24 sierpnia 1949 na mocy podpisanego 4 kwietnia 1949 Traktatu Północnoatlantyckiego.

Grupą docelową są studenci wszystkich studiów stacjonarnych, wieczorowych i zaocznych zarówno uczelni państwowych, jak i prywatnych.

ZAPISY / SPOSÓB APLIKACJI
Zapisy oraz więcej szczegółowych informacji dostępne na stronie projektu.