Akademia Młodych Liderek Biznesu V4+

Wzmocnij swoje umiejętności biznesowe i specjalizuj się w negocjacjach, analizie  biznesowej czy zarządzaniu projektami. Weź udział w "Akademii Młodych Liderek Biznesu V4+" - warsztatach ze specjalistkami od wyrównywania szans na rynku pracy i kobietami, które odgrywają kluczową rolę w biznesie.

CO? - Akademia Młodych Liderek Biznesu V4+
APLIKACJA DO: 17 lipca 2020 r.

Akademia Młodych Liderek Biznesu V4+ to program edukacyjny oraz:

• 80 godzin zdalnych warsztatów prowadzonych przez ekspertów,
  • 8 godzin stacjonarnych warsztatów podczas spotkania w Warszawie - podsumowującego program,
  • 5 godzin indywidualnego coaching dla każdej uczestniczki,
  • leadership evenings – nieoficjalne I półformalne spotkania z najbardziej wpływowymi kobietami biznesu z Polski oraz z Alumnkami projektów prowadzonych przez Fundację im. Lesława A. Pagi,
  • finał projektu – spotkanie networkingowe z przedstawicielami HR firm mających swoje siedziby w krajach partnerskich – szansa na zaprezentowanie zdobytego doświadczenia, nawiązanie kontaktów i rozpoczęcie ścieżki zawodowej.
  • możliwość opracowania i opublikowania artykułu na temat pozycji kobiet na rynku pracy w Regionie V4+, uzupełniającego zarówno doświadczenie, jak i CV!

Dzięki udziałowi w programie uczestniczka rozwinie inteligencję emocjonalną – umiejętności komunikacyjne, samoocenę, umiejętność udzielania informacji zwrotnej, asertywność – w sposób, który pozwoli jej wykorzystać wszystkie kobiece cechy, które faktycznie posiada, jak i wszystkie te, które stereotypowo przypisuje się kobietom w środowisku biznesowym.

Do programu zostanie wybranych 5 kobiet z każdego kraju.

Uczestniczki będą mogły nie tylko wzmocnić swoje kompetencje, ale też rozeznać się w sytuacji panującej na rynku pracy w regionie V4+, by przy wsparciu trenerek i wykładowców Akademii, napisać i opublikować rekomendacje dla pracodawców, na temat roli kobiet w rozwoju biznesu.

Organizatorem programu jest Fundacja im. Lesława A. Pagi we współpracy z Institut pro politiku a společnost, ICM Informační centrum pro mládež Jindřichův Hradec, Republikon Intézet i Novosadska Ženska Inicijativa.

Program jest współfinansowany przez rząd Czech, Węgier, Polski i Słowacji w ramach Grantu Wyszehradzkiego ze środków Międzynarodowego Funduszu Wyszehradzkiego.

Studentek ostatnich roczników lub absolwentek do 27 roku życia z kierunków:

• finanse, prawo, opieka medyczna, marketing, IT, energetyka, psychologia, ze szczególnym uwzględnieniem kierunków STEM (nauki ścisłe, technologia, inżynieria, matematyka),
  • z uniwersytetów w Czechach, Polsce, Serbii, na Węgrzech i na Słowacji.

Więcej informacji o programie znajduje się na stronie.

Na zgłoszenia organizator czeka do 17 lipca 2020 r.