Akademia Twórczego Pedagoga – edycja II

Program PROJEKTOR – wolontariat studencki zaprasza studentów, którzy lubią pracować z dziećmi i młodzieżą i szukają miejsca, w którym mogliby się rozwinąć do udziału w Akademii Twórczego Pedagoga.

Udział w Akademii jest bezpłatny.

W ramach Akademii Twórczego Pedagoga organizatorzy zapewniają:

1. 64 godziny bezpłatnych warsztatów i szkoleń z zakresu metod pracy z dziećmi i młodzieżą (m.in. modelowanie długich balonów, techniki plastyczne, tańce integracyjne) oraz rozwoju własnych kompetencji miękkich (kreatywność, praca zespołowa, zarządzanie sobą w czasie),
  2. możliwość zastosowania zdobytej wiedzy w praktyce przy realizacji zajęć dla dzieci lub młodzieży w ramach programu „PROJEKTOR – wolontariat studencki” (informacje o programie na stronie www.projektor.org.pl).

Podczas szkoleń zapewnione zostaną materiały szkoleniowe oraz przerwy kawowe. Po ukończeniu Akademii każdy uczestnik otrzyma certyfikat, potwierdzający udział w projekcie i zdobyte kompetencje.
Akademia skierowana jest do studentów i absolwentów do 26 r.ż.

Kwalifikacja do Akademii oznacza zobowiązanie do udziału w każdym zjeździe szkoleniowym oraz realizacji zajęć w szkole w ramach programu PROJEKTOR.

Harmonogram zjazdów szkoleniowych (zajęcia odbywają się w godzinach 9:00 – 17:00):

• 29 - 30 marca 2014 r.
  1. Gry i zabawy na zapoznanie
  2. Wstęp do pedagogiki zabawy
  3. Modelowanie długich balonów
  4. Tworzenie scenariuszy zajęć i organizacja zajęć
  • 12 - 13 kwietnia 2014 r.
  1. Metody pracy zespołowej
  2. Techniki plastyczne
  3. Gry planszowe i karciane w pracy z dziećmi i młodzieżą
  • 26 - 27 kwietnia 2014 r.
  1. Techniki rozwijania kreatywności
  2. Tworzenie narzędzi i materiałów edukacyjnych
  3. Tańce integracyjne
  • 10 - 11 maja 2014 r.
  1. Zarządzanie sobą w czasie
  2. Prowadzenie zabaw i imprez dla dużych grup
  3. Podsumowanie Akademii

Aby otrzymać certyfikat uczestnictwa, możliwe jest opuszczenie jednego dnia szkoleniowego (8h).

Dodatkowo uczestnictwo w Akademii oznacza konieczność bycia dyspozycyjnym do realizacji trzech projektów edukacyjnych w szkole z dziećmi lub młodzieżą (po 6h dydaktycznych każdy = 18h dydaktycznych).

Zapraszamy do rekrutacji on-line w terminie do 22 marca 2014 r.
Wystarczy uzupełnić formularz zgłoszeniowy pod linkiem.
Wypełnienie formularza nie jest równoznaczne z przyjęciem do Akademii – o wynikach rekrutacji Organizatorzy poinformują 24 marca 2014 r. drogą mailową.

Szczegółowych informacji udziela Agnieszka Pieniążek, Regionalna Koordynatorka Programu „PROJEKTOR – wolontariat studencki” w Katowicach a.pieniazek@projektor.org.pl.