Akcja otwierająca V edycję "Kariery na Start"

Już jutro, 9 grudnia o godzinie 9:00 koordynatorki projektu Kariera na Start, którego patronem medialnym jest Dziennik Zachodni, odwiedzą studentów na Uniwersytecie Śląskim na Wydziale Nauk Społecznych z akcją "Ubierz się w karierę!".

Akcja będzie okazją do tego, by studenci mogli poczuć się jak przed rozmową kwalifikacyjną. Chętni uczestnicy będą mieli za zadanie odziać manekina w zestaw ubrań na rozmowę z przenośnej szafy. Dodatkowo będą proszeni o przygotowanie takiego zestawu, w którym absolutnie nie wypada wybrać się na spotkanie z rekruterem. Zdjęcia manekinów, które zostaną wrzucone na profil Facebookowy Kariery na Start wezmą udział w głosowaniu, a najciekawsze zestawienia zostaną nagrodzone.

Akcja już w środę odwiedzi również studentów Politechniki Śląskiej.

Pomysł na akcję powstał po wielu rozmowach z rekruterami firm, które w projekcie Kariera na Start ufundowały staże dla studentów. W erze blogów modowych i szeroko dostępnych informacji  studenci przekonani są, że nie ma nic prostszego niż wybór stroju na rozmowę rekrutacyjną lub inne, oficjalne, służbowe spotkanie. Jednak specjaliści alarmują, że kandydaci na poszczególne stanowiska zapominają o fundamentalnych kwestiach przy doborze garderoby. Ta akcja ma w zabawny sposób zwrócić uwagę na sposób przygotowania się na rozmowę kwalifikacyjną, uświadamiając również młodym ludziom kwestię odpowiedniego ubioru, który nie tylko konotuje szacunek do rekrutera - przede wszystkim świadczy o profesjonalizmie kandydata.

Akcja "Ubierz się w karierę!" otwiera cykl wydarzeń pod nazwą "Inwestuj w karierę!", które będą przygotowywać studentów do kontaktu z przyszłym pracodawcą. Podobnie jak w zeszłym roku przy akcji "Startuj w biznes" Kariery i CINiBA, na studentów będą czekać kreatywne warsztaty i praktyczne szkolenia, a także nowe wydarzenie, o którym Organizatorzy poinformują już po nowym roku.

Szczegóły już wkrótce na stronie oraz na Fb.