Akcja "Praca metodą projektu w praktyce"

Program PROJEKTOR – wolontariat studencki zaprasza studentów do udziału w akcji "Praca metodą projektu w praktyce". Studenci będą mieli możliwość dowiedzieć się, na czym polega metoda projektu w edukacji dzieci, jak powinien wyglądać program takiego projektu oraz jak przeprowadzić projekt.

Udział w akcji jest bezpłatny.

W ramach akcji organizatorzy zapewniają:

1. Szkolenie wprowadzające, połączone z elementami metodyki pracy z dziećmi,
  2. Gotowe programy kilku projektów edukacyjnych z tematyki "Dzieci odkrywają świat", "Dzieci obywatele" (klasy I-III) oraz "Dzieci badają świat" i "Dzieci aktywne w społeczności" (klasy IV-VI)
  3. Realizację jednego wybranego projektu w jednej ze szkół współpracujących z programem PROJEKTOR.

Szkolenie organizacyjne z elementami metodyki pracy z dziećmi odbędzie się w terminie 22 marca 2014 r. w godz. 9:30 – 13:30. Następnie uczestnicy projektu przeprowadzą warsztaty metodą projektu dla dzieci z klas 1-3 lub 4-6 w szkołach podstawowych w okolicach Katowic. Warsztaty przeprowadzane w 2 lub 3-osobowych zespołach będą obejmowały 12h dydaktycznych, rozłożonych na sześć spotkań po 2h każde.

Uczestnicy projektu - studenci otrzymają od organizatorów wszystkie materiały edukacyjne: programy projektów, scenariusze poszczególnych zajęć, opisy gier i zabaw, potrzebne załączniki, wskazówki metodyczne.

Warunki uczestnictwa w projekcie:

• status studenta lub doktoranta,
  • wiek poniżej 27 roku życia (dla studentów).

Co oferujemy:

• zdobycie nowej wiedzy,
  • zdobycie doświadczenia w realizacji projektu edukacyjnego z dziećmi,
  • świetną zabawę,
  • profesjonalnie opracowane programy projektów edukacyjnych,
  • zwrot kosztów podróży do szkoły na wszystkie spotkania w ramach prowadzonych warsztatów,
  • zaświadczenie z udziału w projekcie.

Zapraszamy do rekrutacji on-line w terminie do 16 marca 2014 r.
Wystarczy uzupełnić formularz zgłoszeniowy pod linkiem

Wypełnienie formularza nie jest równoznaczne z przyjęciem na warsztaty – o wynikach rekrutacji poinformujemy 17 marca br. drogą mailową. Kryteriami wyboru są m. in. motywacja do udziału opisana w formularzu, kierunek studiów (chcemy, aby grupa studentów była możliwie jak najbardziej różnorodna) oraz kolejność zgłoszeń.

Szczegółowych informacji udziela Agnieszka Pieniążek, Regionalna Koordynatorka Programu "PROJEKTOR – wolontariat studencki" w Katowicach a.pieniazek@projektor.org.pl.