Akcja "Wakacyjne wieczory z nauką"

Program "PROJEKTOR - wolontariat studencki" zaprasza studentów na do udziału w akcji Wakacyjne wieczory z nauką. Uczestnicy akcji wezmą udział w szkoleniu "Lekcje przyrody dla najmłodszych", a następnie w dniach 30 czerwca – 4 lipca 2014 r. w godzinach wieczornych przeprowadzą zajęcia dla dzieci w szkołach w okolicach Katowic.

Szkolenie odbędzie się 25 czerwca 2014 r. w godzinach 13:00 – 18:00 w Katowicach.

Akcja składa się z dwóch etapów:

• Szkolenie „Lekcje przyrody dla najmłodszych” – dotyczy ono metod przekazywania wiedzy z nauk przyrodniczych. Uczestnicy dowiedzą się, w jaki sposób zafascynować młode osoby naukami ścisłymi – chemią, fizyką, biologią, matematyką, geografią. Szkolenie przeznaczone jest również dla osób, które nie mają wykształcenia związanego z naukami przyrodniczymi, ale chcą pracować z dziećmi i poznawać nowe metody pracy.

Szkolenie obejmuje następujące zagadnienia:

1. Jak uczy się nasz mózg? – podstawowe zagadnienia neurodydaktyki.
  2. Inspiracje do gier i zabaw z nauk przyrodniczych.
  3. Tworzenie narzędzi edukacyjnych.
  4. Proste doświadczenia i eksperymenty.
  •  Prowadzenie zajęć z wybranej przez siebie tematyki – zajęcia będą prowadzone w 2 – 3 osobowych zespołach w wybranym dniu w terminie między 30 czerwca a 4 lipca br. w godz. 17:00 – 21:00 w szkole w okolicach Katowic.

Udział w szkoleniu jest bezpłatny.
Uczestnicy otrzymają certyfikat zaświadczający o udziale w akcji po realizacji zajęć w szkole.

Zgłoszenia prosimy przesyłam za pośrednictwem formularza pod linkiem.

Wszelkich informacji udziela Regionalna Koordynatorka Programu PROJEKTOR – wolontariat studencki w Katowicach Agnieszka Pieniążek, a.pieniazek@projektor.org.pl, telefon: 517 984 758.