Anna Ginał Absolwentką z Pasją Września 2015 roku

W ramach trzeciej edycji plebiscytu "Absolwent z Pasją" wybrano Absolwentkę Września 2015, którą została Anna Ginał, absolwentka organizacja produkcji filmowej i telewizyjnej na Wydziale Radia i Telewizji im. Krzysztofa Kieślowskiego Uniwersytetu Śląskiego, rzecznik prasowy katowickich szpitali klinicznych: Uniwersyteckiego Centrum Okulistyki i Onkologii oraz Centralnego Szpitala Klinicznego.

Osiągnięcia naukowe:
Wykładowca akademicki – studia podyplomowe z zakresu negocjacji kryzysowych (Uniwersytet Śląski w Katowicach). Wykładowca w czasie Dziennikarskich Obozów Naukowych UŚ w Cieszynie (od trzech edycji). Aktywny udział w konferencjach naukowych, seminariach i warsztatach o tematyce medioznawczej, dziennikarskiej, z zakresu public relations i komunikacji społecznej (m.in. Manipulacja w RP czyli wszystko o kłamstwie w polskich mediach na Uniwersytecie Warszawskim, Nowe Media/Medioznawstwo na Uniwersytecie Wrocławskim i wiele innych).

Osiągnięcia artystyczne:
Zwyciężczyni w kategorii student Ogólnopolskiego Konkursu na Reportaż im. Maćka Chowanioka (2010).

Krótki opis kariery zawodowej:
Telewizja, a w szczególności telewizja informacyjna, stała się jej zawodową „miłością od pierwszego wejrzenia". Do katowickiego oddziału TVP trafiła już na pierwszym roku studiów i została na lata... Dzięki wielkiej przychylności wykładowców WRiTV UŚ udało jej się połączyć studia stacjonarne z pracą zawodową w „Aktualnościach" TVP Katowice.
Obecnie pełni funkcję rzecznika prasowego dwóch katowickich szpitali klinicznych: Uniwersyteckiego Centrum Okulistyki i Onkologii oraz Centralnego Szpitala Klinicznego. W rankingu PRotony 2015 uplasowałam się w pierwszej dziesiątce najlepszych rzeczników prasowych w kraju.

Pasja:
Dwie jej największe pasje media i medycyna połączone w całość dzięki pełnej wyzwań pracy w szpitalach.
Po godzinach: praca w ogrodzie, literatura kryminalna.

Dlaczego zasługujesz na tytuł Absolwenta z Pasją?
"To, co robisz – rób dobrze" – taką dewizą staram się kierować. Daje to gwarancję, że ciężka praca, doświadczenie i kwalifikacje stanowić będą najlepsze narzędzia do osiągnięcia sukcesu.

Szczegółowe informacje o plebiscycie na stronie.