Bezpłatne doradztwo w ramach projektu "Przedsiębiorczość Akademicka na START"

W ramach działalności Biura Karier Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach realizowany jest projekt Przedsiębiorczość Akademicka na START.

Uczestnicy projektu mogą wziąć udział w programie konsultingowym obejmującym 4 godziny bezpłatnego doradztwa.

Oferowane kierunki dyskusji obejmują:

1. Zarządzanie własnością intelektualną powstającą na uczelniach i w instytucjach naukowych, przygotowanie zasad i regulaminów komercjalizacji wypracowanych rozwiązań.
  2. Omówienie barier ograniczających chęć podejmowania inicjatyw gospodarczych przez pracowników naukowych.
  3. Rozwijanie wiedzy oraz rozwiązań technologicznych i organizacyjnych na potrzeby rynku oraz małych i średnich firm.
  4. Inicjowanie partnerstwa i sieciowych relacji z miejscowym biznesem.
  5. Omówienie inkubowanego know-how mającego potencjalną wartość rynkową.

Tematyka zagadnień również obejmuje takie obszary jak: pomysł na biznes, marketing, komercjalizacja, strategie biznesowe, zarządzanie, organizacja kontaktów biznesowych i współpraca biznesowa, mediacje z partnerami biznesowymi, autoprezentacja i biznesowy savoir-vivre, zwiększanie skuteczności sprzedaży, techniki sprzedaży.

Osoby, chętne udziałem w programie konsultingowym, prosimy o kontakt telefoniczny lub mailowy.

Akademicki Punkt Informacji Biznesowej

Ul. Bankowa 14, p. 417

Biuro Karier Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach

start@us.edu.pl

Projekt Przedsiębiorczość akademicka na START jest współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego (Program Operacyjny Kapitał Ludzki, Priorytet VIII – Regionalne Kadry Gospodarki, Działanie 8.2 – Transfer wiedzy, Poddziałanie 8.2.1 – Wsparcie dla współpracy sfery nauki i przedsiębiorstw).