Bezpłatne szkolenie trenerskie dla studentów

Zostań trenerem PROJEKTORa! Zapraszamy na darmowe szkolenie, które pogłębi Twoje umiejętności związane z prowadzeniem szkoleń i warsztatów! Zgłoś się - zarówno jeśli działasz już w programie PROJEKTOR, jak i, jeśli jesteś zainteresowany rozwijaniem kompetencji animacyjnych i trenerskich.

CO? – szkolenie „Trener PROJEKTORa i działań animacyjnych II edycja”
APLIKACJA DO: 10 października 2019 r.

"PROJEKTOR – wolontariat studencki" to program skierowany do aktywnych studentów, którzy poprzez realizację projektów edukacyjnych dla dzieci i młodzieży uczą się pracy w zespole, zdobywają doświadczenie, kształtują kompetencje trenerskie oraz poznają siebie w praktycznym działaniu.

Szkolenie „Trener PROJEKTORa i działań animacyjnych II edycja” odbędzie się w dniach 18-20 października 2019 r. w Lublinie.

Moduły szkoleniowe:

• Kim jest trener? Jakie cechy, umiejętności i wartości powinien posiadać trener.
  • Metody szkoleniowe: szkolenie jako zamknięty cykl – od kontraktu do ewaluacji; uczenie się przez działanie – cykl Kolba.
  • Metody integracyjne w pracy z grupą - np.  tańce integracyjne, zabawy z chustą, stare i nowe zabawy podwórkowe.
  • Trening twórczości - praca z kartami dialogowymi, gry szkoleniowe.
  • Planowanie i konstruowanie modułów szkolenia.
  • Autoprezentacja, motywacja i komunikacja w pracy trenera.

Podczas szkolenia uczestnik będzie miał możliwość zdobycia pierwszych doświadczeń w pracy trenerskiej - trening zadaniowy w postaci prowadzenia warsztatów dla dzieci i młodzieży (ok. 2-3 godz.).

Warsztaty uczestnik będzie prowadził w parze trenerskiej tj. z innym uczestnikiem szkolenia. Liczba uczestników grupy warsztatowej to max. 10 os.

Organizator:

• zapewnia wyżywienie, nocleg, materiały na warsztaty oraz certyfikat,
  • nie zwraca kosztów dojazdu na szkolenie.

Dalsza perspektywa rozwoju kompetencji trenerskich:

• możliwość realizacji projektów edukacyjnych dla dzieci/młodzieży w całej Polsce,
  • możliwość prowadzenia warsztatów dla studentów zainteresowanych dołączeniem do Programu,
  • możliwość prowadzenia płatnych szkoleń dla studentów w całej Polsce.

BONUS: dla aktywnych udział w kolejnym szkoleniu trenerskim (II stopień) - (6-8 grudnia 2019 r., Lublin)

Program realizowany jest przez Fundację Edukacyjną Przedsiębiorczości, którego autorem i fundatorem jest Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności.

Uczestnicy szkolenia: studenci PROJEKTORa, studenci zainteresowani rozwijaniem kompetencji animacyjnych i trenerskich.

Wypełnienie niniejszego formularza oraz rejestracja na platformie programu "PROJEKTOR-wolontariat studencki".

Ostateczny termin nadsyłania aplikacji upływa: 10 października 2019 r.

Więcej informacji znajduje się na stronie.