Bieg w ramach kampanii społ. "Staż. Sprawdź zanim pójdziesz"

Ruszyły zapisy do imprezy biegowej "Biegiem na staż" realizowanej w ramach kampanii społecznej "Staż. Sprawdź, zanim pójdziesz!". "Biegiem na staż" to punkt kulminacyjny kampanii społecznej, której celem jest zmotywowanie ludzi młodych do uczestnictwa w rzetelnych programach staży i praktyk stanowiących najlepszą formę edukacji praktycznej oraz zachęcenie pracodawców do realizowania staży i praktyk o wysokiej jakości.

Bieg na dystansie 5 km odbędzie się 17 maja 2014 r. na Polu Mokotowskim w Warszawie. Start imprezy zaplanowany jest na godzinę 11:00. Rejestracji na bieg można dokonać na stronie.

Bieg symbolizuje potrzebę aktywizacji zawodowej uczniów i studentów. Zachęcamy do udziału wszystkie osoby, które wspierają ideę nauki poprzez praktykę – mówi Piotr Palikowski, prezes Polskiego Stowarzyszenia Zarządzania Kadrami, które jest organizatorem wydarzenia.

Każdy z uczestników biegu otrzyma na mecie pamiątkowy medal, natomiast laureaci pierwszych trzech miejsc w klasyfikacji kobiet oraz mężczyzn – statuetki. Rejestracja na bieg odbywa się drogą internetową za pośrednictwem strony.
Termin zgłoszeń upływa 9 maja 2014 r.

W ramach kampanii społecznej "Staż. Sprawdź, zanim pójdziesz!" realizowanych jest szereg działań w Internecie, w tym cykl spotów prezentujących niekonstruktywne zadania zlecane stażystom i praktykantom przedstawione w przerysowanej, prześmiewczej formie.
Mecenasami kampanii są: Nestlé, Orange, PZU oraz Siemens. Partnerem merytorycznym kampanii są Wyższe Szkoły Bankowe, z kolei Partnerem Technologicznym – eRecruiter.

Informacje na temat biegu oraz kampanii można znaleźć na stronie, na profilu Programu na portalu Facebook, oraz w wydarzeniu na portalu Facebook.