Biuro Karier beneficjentem projektu partnerskiego LdV!

Uprzejmie informujemy, iż Biuro Karier Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach otrzymało dofinansowanie na realizację projektu partnerskiego w ramach akcji Leonardo da Vinci o nazwie „TEEN – Technologies for new Entrepreneurs”. Projekt zostanie zrealizowany przy wsparciu Komisji Europejskiej w ramach programu „Uczenie się przez całe życie”.

Projekt opiera się na przeglądzie istniejących w krajach partnerskich narzędzi teleinformatycznych (ICT) wspomagających rozwój umiejętności związanych z przedsiębiorczością, ich ocenie i zaproponowaniu ewentualnego ulepszenia.

11 partnerów w projekcie dostarczy informacje odnośnie aktualnych metod rozpowszechniania kultury przedsiębiorczości w poszczególnych krajach członkowskich. A ponadto zdefiniuje powszechny model służący analizie aktualnych narzędzi ICT i materiałów dydaktycznych używanych w ich obszarach działania w celu promocji i rozwoju umiejętności przedsiębiorczych.

W ramach projektu przedstawiciele instytucji partnerskich będą uczestniczyć w spotkaniach u poszczególnych partnerów, podczas których nastąpi wymiana doświadczeń oraz wypracowanie najlepszych narzędzi teleinformatycznych umożliwiających scalenie różnorakich edukacyjnych i zawodowych ścieżek szkoleniowych.

Projekt potrwa do końca lipca 2015 roku, a w jego realizację zaangażowani będą m.in. przedstawiciele uczelni wyższych, jednostek lokalnej administracji samorządowej, instytucji edukacyjnych i szkoleniowych oraz regionalnej konfederacji pracodawców z takich krajów jak: Włochy, Turcja, Litwa, Hiszpania, Portugalia, Holandia, Słowenia, Belgia, Wielka Brytania i Polska.

Twoja ocena: Nic Średnia: 5 (4 votes)