Czy studenci UŚ są przedsiębiorczy?

Dziękujemy wszystkim uczestnikom naszego badania na temat przedsiębiorczości studentów UŚ. Na udział w nim zdecydowało się 226 studentów 34 kierunków studiów. Prym wśród nich wiedli studenci informatyki (12,4%), politologii (11,5%) oraz socjologii (10,6%), byli to zazwyczaj studenci pierwszego roku (27,9%). Jak się okazuje o założeniu własnej działalności gospodarczej myślało aż 62,3% respondentów, niezdecydowanych było 23,7%, a niechętnych jedynie 14%. Respondenci, którzy mieli już pomysł na własny biznes stanowili blisko 40% ankietowanych.

Szczegółowe opracowanie wyników już wkrótce na naszej stronie. Zgromadzone dane posłużą nam m.in. do lepszego dostosowania oferty Biura Karier do potrzeb studentów UŚ.