Daj uśmiech chorym dzieciom! Zostań Dr Clownem!

Pokaż w kalendarzu: 
0

Bądź "doktorem clownem"! Bądź menedżerem uśmiechu! Nieś uśmiech i zmieniaj świat na lepsze! Zostań wolontariuszem fundacji "DR CLOWN".

 

 

 


CO? - nabór wolontariuszy fundacji "DR CLOWN"
APLIKACJA DO: cały rok


O WOLONTARIACIE
Ten wolontariat jest inny od wszystkich. Podczas tego wolontariatu wolontariusze LECZĄ ŚMIECHEM.
Program „Terapii śmiechem” daje uśmiech i radość tym, którzy ich najbardziej potrzebują. Tylko w 2016 roku w szpitalach i placówkach w ramach regularnych wizyt wolontariusze dotarli do 60 000 osób. Zorganizowali też wiele imprez charytatywnych i akcji specjalnych.

Było to możliwe dzięki zaangażowaniu wspaniałej drużyny 600 wolontariuszy w całej Polsce. Wolontariusze Fundacji „Dr Clown” są jej siłą i pełnią w naszej organizacji kluczową rolę. Dołącz do nich i Ty! 


WOLONTARIAT - DLACZEGO WARTO?

 • Rozwój
 1. Działasz na wielu polach – takich jak praca z drugim człowiekiem, działalność artystyczna, współpraca z biznesem, mediami;
 2. Realizujesz swój potencjał/się i zdobywasz doświadczenie zawodowe w wybranym obszarze (od animacji przez grafikę po krawiectwo i logistykę);
 3. Uczestniczysz w wartościowych i pasjonujących/cennych szkoleniach (artystyczne, psychologiczno-pedagogiczne, medialnych, biznesowych itd.).
 • Pomoc
 1. Wnosisz radość, barwy i magię w życie tych, którzy cierpią;
 2. Promujesz ważną misję "leczenia śmiechem";
 3. Umożliwiasz podopiecznym rozwój i realizowanie własnego potencjału (dzięki akcjom edukacyjnym, artystycznym i innym).
 • Ludzie
 1. Poznajesz ciekawych, pełnych pasji ludzi;
 2. Znajdujesz przyjaciół, a może nawet miłość;
 3. Współpracujesz z ekspertami i mistrzami w swojej dziedzinie – gwiazdami, szkoleniowcami, biznesmenami.

Fundacja “Dr Clown” prowadzi działania w szpitalach dziecięcych i placówkach specjalnych na terenie całej Polski, natomiast Region Śląsk działa w następujących miastach: Bytom, Chorzów, Gliwice, Katowice, Zabrze, Tychy, Ruda Śląska, Świętochłowice, Jaworzno. W planach 2018: Rybnik i Racibórz.


CO MOŻESZ ROBIĆ W RAMACH WOLONTARIATU?

 • pracować z drugim człowiekiem – jako animator – "doktor clown" prowadzić zajęcia/spotkania z "Terapii śmiechem";
 • pomagać, by osoby chore i hospitalizowane mogły zapomnieć o chorobie, a osoby niepełnosprawne i w kryzysach – o swoich trudnościach. Dzięki niezwykłemu programowi, scenariuszom, strojom, akcesoriom i dobrej woli – dzielić się radością i "leczyć śmiechem";
 • wykorzystywać swój potencjał i umiejętności w dobrej sprawie – poszukiwani są ludzi o najróżniejszych umiejętnościach.

To tutaj wykorzystasz swój potencjał, wiedzę i umiejętności w dobrej sprawie. Możesz zaangażować się we wsparcie zaplecza internetowego, graficznego, plastycznego, animacyjnego, fundraisingowego… Jesteś krawcową? Stworzysz niezwykłe kostiumy, akcesoria i upominki. Monterem kaloryferów? Wniesiesz ciepło do Fundacji. Informatykiem? Grafikiem? Masz inne umiejętności, a przede wszystkim – chcesz zmieniać świat na lepsze? Dołącz do fundacji i pomagaj!


DLA KOGO?
Zaproszone są osoby pełnoletnie, które mają energię, pomysły i dużo uśmiechu do pracy z dziećmi. 


APLIKACJA
Zgłoszenia wolontariuszy pod adresem mailowym: wolontariat.slask@drclown.pl.

 • W razie jakichkolwiek pytań nalezy kontaktować się z:

Pełnomocnikiem Oddziału Regionalnego Śląsk: Barbara Smolicha
e-mail: barbara.smolicha@drclown.pl
tel. 784 399 247

Nie oddano jeszcze żadnego głosu
Projekt finansowany ze Środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego