Daj uśmiech chorym dzieciom! Zostań Dr Clownem!

Bądź "doktorem clownem"! Bądź menedżerem uśmiechu! Nieś uśmiech i zmieniaj świat na lepsze! Zostań wolontariuszem fundacji "DR CLOWN".

CO? - nabór wolontariuszy fundacji "DR CLOWN"
APLIKACJA DO: cały rok

O WOLONTARIACIE
Ten wolontariat jest inny od wszystkich. Podczas tego wolontariatu wolontariusze LECZĄ ŚMIECHEM.
Program „Terapii śmiechem” daje uśmiech i radość tym, którzy ich najbardziej potrzebują. Tylko w 2016 roku w szpitalach i placówkach w ramach regularnych wizyt wolontariusze dotarli do 60 000 osób. Zorganizowali też wiele imprez charytatywnych i akcji specjalnych.

Było to możliwe dzięki zaangażowaniu wspaniałej drużyny 600 wolontariuszy w całej Polsce. Wolontariusze Fundacji „Dr Clown” są jej siłą i pełnią w naszej organizacji kluczową rolę. Dołącz do nich i Ty!

WOLONTARIAT - DLACZEGO WARTO?

• Rozwój
  1. Działasz na wielu polach – takich jak praca z drugim człowiekiem, działalność artystyczna, współpraca z biznesem, mediami;
  2. Realizujesz swój potencjał/się i zdobywasz doświadczenie zawodowe w wybranym obszarze (od animacji przez grafikę po krawiectwo i logistykę);
  3. Uczestniczysz w wartościowych i pasjonujących/cennych szkoleniach (artystyczne, psychologiczno-pedagogiczne, medialnych, biznesowych itd.).
  • Pomoc
  1. Wnosisz radość, barwy i magię w życie tych, którzy cierpią;
  2. Promujesz ważną misję "leczenia śmiechem";
  3. Umożliwiasz podopiecznym rozwój i realizowanie własnego potencjału (dzięki akcjom edukacyjnym, artystycznym i innym).
  • Ludzie
  1. Poznajesz ciekawych, pełnych pasji ludzi;
  2. Znajdujesz przyjaciół, a może nawet miłość;
  3. Współpracujesz z ekspertami i mistrzami w swojej dziedzinie – gwiazdami, szkoleniowcami, biznesmenami.

Fundacja “Dr Clown” prowadzi działania w szpitalach dziecięcych i placówkach specjalnych na terenie całej Polski, natomiast Region Śląsk działa w następujących miastach: Bytom, Chorzów, Gliwice, Katowice, Zabrze, Tychy, Ruda Śląska, Świętochłowice, Jaworzno. W planach 2018: Rybnik i Racibórz.

CO MOŻESZ ROBIĆ W RAMACH WOLONTARIATU?

• pracować z drugim człowiekiem – jako animator – "doktor clown" prowadzić zajęcia/spotkania z "Terapii śmiechem";
  • pomagać, by osoby chore i hospitalizowane mogły zapomnieć o chorobie, a osoby niepełnosprawne i w kryzysach – o swoich trudnościach. Dzięki niezwykłemu programowi, scenariuszom, strojom, akcesoriom i dobrej woli – dzielić się radością i "leczyć śmiechem";
  • wykorzystywać swój potencjał i umiejętności w dobrej sprawie – poszukiwani są ludzi o najróżniejszych umiejętnościach.

To tutaj wykorzystasz swój potencjał, wiedzę i umiejętności w dobrej sprawie. Możesz zaangażować się we wsparcie zaplecza internetowego, graficznego, plastycznego, animacyjnego, fundraisingowego… Jesteś krawcową? Stworzysz niezwykłe kostiumy, akcesoria i upominki. Monterem kaloryferów? Wniesiesz ciepło do Fundacji. Informatykiem? Grafikiem? Masz inne umiejętności, a przede wszystkim – chcesz zmieniać świat na lepsze? Dołącz do fundacji i pomagaj!

Zaproszone są osoby pełnoletnie, które mają energię, pomysły i dużo uśmiechu do pracy z dziećmi.

APLIKACJA
Zgłoszenia wolontariuszy pod adresem mailowym: wolontariat.slask@drclown.pl.

• W razie jakichkolwiek pytań nalezy kontaktować się z:

Pełnomocnikiem Oddziału Regionalnego Śląsk: Barbara Smolicha
e-mail: barbara.smolicha@drclown.pl