Debata "My prekariusze! - czyli jak żyć na umowach śmieciowych"

Chciałbyś wypowiedziec się na temat warunków panujących na rynku pracy? Interesują Cię zagadnienia zatrudniania na "umowy śmieciowe"? Już 23 listopada 2016 r. możesz wziąć udział w dyskusji "My prekariusze! - czyli jak żyć na umowach śmieciowych?".

CO? - debata "My prekariusze! - czyli jak żyć na umowach śmieciowych?"
KIEDY? - 23 listopada 2016 r., godz. 12:00
GDZIE? - Uniwersytet Ekonomiczny, CNiT, Strefa Studenta (ul. Bogucicka 5, Katowice)

Organizatorami są Dom Współpracy Polsko-Niemieckiej oraz Fundacja im. Friedricha Eberta w Polsce.

O DEBACIE
Debata ma na celu podjęcie dyskursu na temat nowotworzącej się "klasy społecznej" w Polsce – prekariuszy - czyli rzeszy młodych, wykształconych ludzi, których współczesna polska gospodarka rynkowa i zasady panujące na rynku pracy często zmuszają do podejmowania pracy na podstawie „śmieciowych” umów.
Czy we współczesnych realiach polskiej gospodarki wolnorynkowej i "wyścigu szczurów" młodych ludzi po studiach, który częstokroć sprowadza się do marzenia o umowie o pracę na czas nieokreślony, jest jeszcze miejsce na wartości tj. sprawiedliwość, równość, wolność i godność jednostki? Czy wartości te są jeszcze potrzebne? Jak to wygląda z perspektywy pracodawców, a jak z perspektywy młodych ludzi? Czy znajdują one rzeczywisty oddźwięk w reformach ustrojowych? To tylko kilka kwestii, które chcielibyśmy poruszyć podczas spotkania.

W dyskusji, moderowanej przez Agnieszkę Wiśniewską z "Krytyki Politycznej", wezmą udział:

• Marek Zychla - Prezes Śląskiego Związku Pracodawców Prywatnych, Konfederacja Lewiatan
  • Grzegorz Sikorski - Dyrektor Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Katowicach
  • Piotr Nowak - Zastępca Przewodniczącego Zarządu Regionu Śląsko-Dąbrowskiego NSZZ „Solidarność” ds. struktur branżowych
  • Georg Smuda - Smuda Consulting

Dla wszystkich zainteresowanych w/w tematyką.

Wstęp bezpłatny, lecz ilość miejsc ograniczona.
Więcej informacji: Weronika Wiese, tel.: (32) 461 20 70, e-mail: weronika.wiese@haus.pl