Hamcrest - testy jednostkowe 3 generacji

Data wydarzenia:
31 Styczeń, 2014 - 12:00 - 16:00

JCommerce serdecznie zaprasza wszystkich zainteresowanych na szkolenie "Hamcrest - testy jednostkowe 3 generacji", które odbędzie się w ramach Akademii Kompetencji JCommerce. Szkolenie odbędzie się 31 stycznia 2014 r. w godz. 12.00 - 16.00.

Agenda:

I. Wprowadzenie w testy jednostkowe dla PHP z wykorzystaniem PHPUnit w programowaniu obiektowym.

1. Co to są testy jednostkowe?
  2. Po co wykonuje się testy jednostkowe aplikacji PHP?
  3. Przedstawienie poszczególnych generacji TDD od 1 do 3, czyli Test Driven Development.
  4. PHPUnit jako pomocny framework i jego możliwości.

II. Korzyści z korzystania z biblioteki Hamcrest - przykłady.

1. Posługiwanie się funkcją assertThat(), czyli pierwsze kroki z biblioteką Hamcrest.
  2. Dodawanie własnych matcher-ów, czyli ułatwiamy sobie życie.
  3. Wyjaśnienie sposobu działania biblioteki Hamcrest od strony kodu.
  4. Co dalej? Biblioteka Mockery w PHP.

Szkolenie jest bezpłatne. Liczba miejsc ograniczona.

Szkolenie odbywa się w siedzibie JCommerce: Katowice, ul. Tadeusza Kościuszki 227.

Zgłoszenia należy przesyłać do 24 stycznia 2014 r. na adres: anna.jaros@jcommerce.pl.
Do zgłoszenia należy dołączyć swoje CV, dane kontaktowe oraz kierunek studiów wraz z nazwą uczelni.

Każdy uczestnik przynosi własny komputer.

Szkolenie jest certyfikowane przez firmę JCommerce SA.
Szkolenie odbywa się w ramach projektu "JStudent - synergia nauki i biznesu".