I Triennale Grafiki Cieszyn 2017

Jesteś grafikiem i chciałbyś/abyś zaprezentować swoje prace szerszej publiczności? Zgłoś się do konkursu międzynarodowego „I Triennale Grafiki Cieszyn 2017” i zorganizuj wystawę indywidualną Twoich prac! Aplikacja trwa do 10 lutego 2017 r.

CO? – konkurs „I Triennale Grafiki Cieszyn 2017”
APLIKACJA DO: 10 lutego 2017 r.

Tematem triennale jest „W Poszukiwaniu Niemożliwego”. Zasady konkursu:

• obejmuje szeroko rozumianą grafikę, w tym prace wykonane w grafice tradycyjnej, a także z wykorzystaniem grafiki cyfrowej,
  • każdy uczestnik może zgłosić do konkursu maksymalnie 4 prace,
  • zgłoszone prace mają dotyczyć fantastyki, magii i współczesności, a także pozytywnych i negatywnych skutków postępu technologicznego,
  • zgłoszone prace mogą mieć charakterze abstrakcyjny, odbiegający od tematu, ale ukazujące indywidualne upodobania twórcy,
  • wymiary pracy: nie mniejsze niż 21cm x 29,7cm i nie większe niż 100cm x 70cm.

Prace będą oceniane w kategoriach: grafika tradycyjna oraz grafika cyfrowa, a także w kategoriach wiekowych uczestników: 14-18 lat oraz powyżej 19 lat.

Każda praca powinna być opatrzona opisem: Imię nazwisko, tytuł pracy, technika. Udział w konkursie jest bezpłatny.

Organizatorzy przewidują dyplomy honorowe oraz nagrody rzeczowe dla laureatów. Zdobywca Grand Prix I Międzynarodowego Triennale Grafiki w Cieszynie zostanie zaproszony do zorganizowania wystawy indywidualnej w wybranej przez organizatora galerii.

Organizatorem konkursu są: Uniwersytet Śląski w Katowicach, Samorząd Studencki Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, Ostravská univerzita v Ostravě, Zamek Cieszyn oraz Studenckie Koło Artystyczno-Naukowe Litografów Kurant.

Uczestnikami konkursu mogą być:

• studenci uczelni publicznych oraz niepublicznych,
  • uczniowie/słuchacze szkół gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych,
  • osoby działające w ośrodkach kultury,
  • osoby będące członkami stowarzyszeń artystycznych w Polsce i za granicą.

Zgłoszenie do konkursu następuje poprzez dostarczenie wypełnionej karty zgłoszenia oraz pracy na konkurs na wskazany adres i jest równoznaczne z akceptacją warunków określonych w niniejszym Regulaminie.

Więcej informacji i dokumenty do porbania dostępne są na stronie.