II Forum Nowej Gospodarki / Gala Młodego Biznesu

W dniach 23 i 24 kwietnia 2012 r. na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego oraz w Centrum Informacji Naukowej i Bibliotece Akademickiej Uniwersytetu Śląskiego i Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach odbędzie się II Forum Nowej Gospodarki.

Forum organizuje Marszałek Województwa Śląskiego wspólnie z przedstawicielami świata nauki, administracji publicznej oraz otoczenia biznesu. Obsługę organizacyjną Forum wziął na siebie Park Naukowo-Technologiczny Euro-Centrum. Partnerami przedsięwzięcia są m.in. Akademia Górniczo-Hutnicza, Uniwersytet Jagielloński, Województwo Małopolskie, miasto Katowice, Regionalna Izba Gospodarcza w Katowicach oraz Izba Przemysłowo-Handlowa w Krakowie.

Forum Nowej Gospodarki jest miejscem dyskusji o technologii i innowacji w kontekście strategii EUROPA 2020. Pozwala na wymianę doświadczeń pomiędzy światem nauki, biznesu oraz administracji. Ponadto promuje pomysły na innowacyjne firmy. Druga edycja Forum skierowana jest do przedstawicieli nauk technicznych, reprezentujących obszar energetyki, efektywności energetycznej i OZE, przedstawicieli nauk medycznych, samorządów województw śląskiego i małopolskiego, przedsiębiorstw z obszaru energetyki i OZE, młodych przedsiębiorców oraz studentów zainteresowanych podjęciem własnej działalności gospodarczej.

Podczas obrad 24 kwietnia na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego odbędzie się „Gala Młodego Biznesu” z konkursem Start-up – Szkoła przetrwania z nagrodami”, w ramach którego można wygrać lot do Silicon Valley w USA.

Gospodarzem „Start-up – Szkoła przetrwania z nagrodami” będzie prof. Andrzej Kowalczyk, Prorektor Uniwersytetu Śląskiego ds. nauki i współpracy z gospodarką. Wydarzenie poprowadzi Aleksandra Gajewska-Przydryga, Wicemarszałek Województwa Śląskiego. W organizację wydarzenia włączyła się również Polsko-Amerykańska Rada Współpracy USPCC.

Do udziału w Jury Giełdy Pomysłów zaproszeni zostali eksperci z doświadczeniem start-upowym oraz specjaliści reprezentujący fundusze kapitałowe inwestujące w start-upy. Konkurs jest otwarty dla wszystkich chętnych. W Katowicach przewidujemy dwuetapową ocenę przedstawianych projektów. Nagrodą główną będzie, podobnie jak w Krakowie, bilet lotniczy na Global Technology Symposium 2013 do Silicon Valley.

Aby wziąć udział w konkursie należy przesłać do 7 kwietnia:

• dane osobowe: imię i nazwisko, adres, numer telefonu, e-mail;
  • krótką prezentację proponowanej działalności (format .pps; długość do 7 minut),
  • zwięzły biznes plan (format .doc; mile widziany jest dokument po angielsku
    ze względu na amerykańskich członków jury).

Zgłoszenia prosimy przesłać mailem do biura USPCC w Katowicach na adres: biuro@uspcc.org.