III edycja plebiscytu "Absolwent z Pasją"

Rozpoczynamy III edycję plebiscytu "Absolwent z Pasją", skierowanego do absolwentów UŚ wszystkich lat akademickich od początku powstania Uczelni. Plebiscyt będzie trwać od stycznia do listopada 2015 roku. Celem plebiscytu jest promowanie absolwentów Uniwersytetu Śląskiego, których wyróżniają niezwykłe pasje.

Plebiscyt ma na celu promocję osiągnięć i niezwykłych pasji absolwentów Uniwersytetu Śląskiego wszystkich lat akademickich od początku powstania uczelni.

Tytuł „Absolwenta z Pasją” jest wyróżnieniem Absolwenta za jego zainteresowania, którym oddaje się z pełnym zaangażowaniem, a także za aktywną, wyróżniającą się i znaczącą działalność społeczną oraz za osiągnięcia indywidualne w zakresie działalności kulturalnej, naukowej lub w sporcie.

Co miesiąc komisja plebiscytowa wyłania Absolwentów Miesiąca. Po wyłonieniu ostatniego Absolwenta Października uruchomiane jest głosowanie on-line, w którym swój głos będą mogli oddać wszyscy zainteresowani.

Na podstawie oddanych głosów komisja plebiscytowa wyróżnia jednego z absolwentów tytułem „Absolwenta z Pasją Roku”. Wręczenie nagrody następuje podczas uroczystości wręczenia dyplomów najlepszym absolwentom w listopadzie danego roku.

Laureatką pierwszej edycji w 2013 roku została Magdalena Knapik – absolwentka Wydziału Filologicznego, pracownik Szkoły Języka i Kultury Polskiej, natomiast drugiej w 2014 roku Grzegorz Gawlik – absolwent Wydziału Prawa i Administracji, podróżnik, alpinista, dziennikarz, fotograf oraz prawnik.

Informacji na temat plebiscytu udziela Biuro Promocji i Imprez Akademickich UŚ (tel. 32 359 19 75, e-mail: absolwent@us.edu.pl).