III edycja Szkoły Liderów programu Administracja pod kontrolą

Lubisz angażować się społecznie i lokalnie? Jesteś zainteresowany działalnością rewizyjną? Zapraszamy od aplikowania do III edycji Szkoły Liderów programu Administracja pod kontrolą!

CO? - III edycja Szkoły Liderów programu Administracja pod kontrolą
APLIKACJA DO: 2 marca 2022 r.

O INICJATYWIE
Administracja pod kontrolą to projekt utworzony po to, aby rozpowszechnić pojęcie działalności strażniczej oraz działań polegających na monitorowaniu zachowań ksenofobicznych. Projekt ma na celu również zwalczanie przyczyn przestępczości. Będzie on przebiegał pod hasłem "Społeczna kontrola samorządów – bezpośrednia władza w Twoich rękach".

Projekt składa się z trzech filarów:

• Szkoły Liderów,
  • Spotkań Lokalnych,
  • Działalności on-line.

Szkoła Liderów to filar przeznaczony dla osób wysoko-zaangażowanych społecznie, pragnących poszerzać swoją wiedzę oraz umiejętności w tym zakresie. Program składa się z 6 weekendowych szkoleń w Warszawie, podczas których uczestnicy będą mieli okazję uczestniczyć w wykładach, warsztatach, a także w spotkaniach mentoringowych.

Tematyka zajęć obejmuje m.in.: prawo administracyjne, dostęp do informacji publicznej, społeczną kontrolę władzy publicznej, wystąpienia publiczne, leadership, przeciwdziałanie przyczynom przestępczości. Zajęcia prowadzone są w formie wykładów i warsztatów.

Oprócz weekendowych zjazdów uczestnicy wybierają mentorów, którzy towarzyszą im przez cały czas trwania szkolenia. W trakcie zajęć mentoringowych kursanci Szkoły Liderów doskonalą praktyczne umiejętności sporządzania wniosków, petycji i innych pism niezbędnych w prowadzeniu działalności strażniczej. Małe grupy zajęciowe zapewniają zindywidualizowane podejście do każdego kursanta.

Dodatkowo, uczestnicy mogą spróbować sił w organizowanych w trakcie Programu konkursach, a także mają możliwość publikacji własnych tekstów na stronie www.administracjapodkontrola.pl.

Terminy zjazdów:

• I zjazd: 1-3 kwietnia,
  • II zjazd: 6-8 maja,
  • III zjazd: 3-5 czerwca,
  • IV zjazd: 2-4 września,
  • V zjazd: 31 września - 2 października,
  • VI zjazd: 4-6 listopada.

Udział w Szkole Liderów jest bezpłatny, organizatorzy zapewniają również nocleg oraz wyżywienie podczas zjazdów.

W tym roku do udziału w Programie zostanie zaproszonych  40 osób.

• osób zaangażowanych lokalnie,
  • zainteresowanych działalnością kontrolną i strażniczą,
  • aktywistów i członków organizacji pozarządowych,
  • zaangażowanych społecznie studentów prawa i administracji.

Aby wziąć udział w programie należy wypełnić formularz rekrutacyjny oraz przesłać na adres mailowy oświadczenie o danych osobowych.

Aplikacja odbywa się poprzez formularz.

Adres mailowy: kontakt@wsaa.pl

Termin zgłoszeń mija 2 marca 2022.

Więcej informacji oraz niezbędne dokumenty aplikacyjne znajdują się na stronie.