Inteligencja Finansowa - projekt Studenckiego Forum BCC

Śląskie Studenckie Forum Business Centre Club zaprasza do udziału w projekcie "Inteligencja Finansowa", który odbędzie się w dniach od 15 do 18 listopada na Uniwersytetach Śląskim i Ekonomicznym.
Zadaniem projektu jest przedstawienie studentom najefektywniejszych sposobów wykorzystywania własnego kapitału.

Projekt został podzielony na trzy bloki tematyczne, w ramach których będą organizowane szkolenia, warsztaty oraz gry symulacyjne, poprowadzone przez specjalistów z X-Trade Brokers, AIP, K2 investments, PricewaterhouseCoopers, Grupa Gomułka.

1. "Inwestowanie" – blok poświęcony pomnażaniu pieniędzy na rynkach kapitałowych. We współpracy z X-Trade Brokers zostaną przedstawione zagadnienia analizy technicznej oraz psychologii inwestowania. Firma K2 ivestment group przedstawi możliwości gromadzenia pieniędzy już w trakcie studiów.
  2. "Podatki" – osoby uczestniczące dowiedzą się jak zgodnie z prawem dysponować i zarządzać własnym kapitałem. Szkolenie organizowane przez PwC poruszy zagadnienia optymalizacji podatkowej PIT.
  3. "Tworzenie własnego biznesu" – uczestnicy otrzymają informacje jak założyć firmę, jak profesjonalnie przygotować biznes plan, jak pozyskać pierwszych klientów zarazem związać ich z sobą. Szkolenie przeprowadzi AIP oraz Grupa Gumułka.

Zapisy prowadzone są poprzez stronę internetową www.inteligencja-finansowa.org.pl, tam znajdziesz również więcej informacji o projekcie oraz harmonogram szkoleń.

Zapisy ruszają 8 listopada.