IV edycja Akademii Dyplomacji

Pokaż w kalendarzu: 
0

Chcesz dowiedzieć się na czym polega protokół dyplomatyczny i etykieta menedżera? Chciałbyś wziąć udział w warsztatach „Sztuka komunikowania”? Akademia Dyplomacji prowadzona na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach pod patronatem Ambasady Francji w Polsce zaprasza wszystkich chętnych do aplikowania. 


 


CO? - Akademia Dyplomacji na Uniwersytecie Śląskim
APLIKACJA DO: 30 września 2017 roku


O WYDARZENIU
Akademia Dyplomacji skierowana jest do osób zainteresowanych etykietą dyplomatyczną, międzynarodowymi stosunkami politycznymi i gospodarczymi oraz polityką zagraniczną, a także rozwijaniem swoich kompetencji miękkich.

Program obejmuje następujące bloki tematyczne: warsztaty międzynarodowe, protokół dyplomatyczny i etykieta menedżera, warsztaty „Sztuka komunikowania” oraz kulturowe obrazy świata.

Zajęcia prowadzone są przez ekspertów i wybitnych specjalistów z zakresu dyplomacji, savoir vivre’u, etykiety biznesu i komunikacji. Do projektu przystąpiło aż 46 ekspertów, wybitnych specjalistów i autorytetów w swoich dziedzinach, m.in.: dr Jan Olbrycht – poseł do Parlamentu Europejskiego; Marek Korowajczyk – dyrektor Departamentu Spraw Zagranicznych; Artur Kucharski – Starszy Sekretarz Komisji Spraw Zagranicznych, Kancelaria Sejmu, członek Komisji Spraw Zagranicznych; Anna Krasuska – Konsul Honorowa Francji w województwie śląskim, z siedzibą w Katowicach; Marek Plura – poseł do Parlamentu Europejskiego; dr Ilona Kanclerz – jedna z najbardziej wpływowych kobiet regionu śląskiego, w 2005 roku uhonorowana statuetką dla Kobiety Sukcesu, artystka intermedialna i projektantka mody.

Program trwa 2 semestry, zajęcia odbywają się na Uniwersytecie Śląskim w formie dwudniowych zjazdów trwających od soboty do niedzieli, raz w miesiącu.

Zajęcia odbywają się w języku polskim, a dla zainteresowanych osób również w języku angielskim lub francuskim.


O ORGANIZATORZE
Akademia Dyplomacji to inicjatywa edukacyjna Uniwersytetu Śląskiego nastawiona na poszerzanie wiedzy w dziedzinie etykiety dyplomatycznej, międzynarodowych stosunków politycznych i gospodarczych oraz polityki zagranicznej.


DLA KOGO?
Inicjatywa edukacyjna skierowana jest do urzędników administracji państwowej, samorządowej, działaczy prywatnych jak i publicznych, studentów wiążących swoją karierę zawodową z pracą w organizacjach i instytucjach międzynarodowych działających w Polsce i za granicą.

Do udziału w Akademii Dyplomacji mogą aplikować osoby, które ukończyły trzeci rok studiów (dyplom lub zaświadczenie) oraz uzyskały pozytywny wynik rozmowy kwalifikacyjnej.


ZAPISY
Zapisy przyjmowane są do 30 września 2017 r. - o przyjęciu decyduje kolejność zgłoszeń.
Zajęcia rozpoczynają się 21 października 2017 r. na Uniwersytecie Śląskim.

Więcej informacji znajduje się na stronie.

Twoja ocena: Nic Średnia: 5 (liczba głosów: 1)
Projekt finansowany ze Środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego