IV edycja plebiscytu "Absolwent z Pasją"

Uniwersytet Śląski rozpoczyna IV edycję plebiscytu "Absolwent z Pasją". Nabór zgłoszeń trwa do października 2016 roku. Celem plebiscytu jest docenianie i promowanie absolwentów uczelni wszystkich lat akademickich od początku powstania uczelni, których wyróżniają niezwykłe pasje. Tytuł "Absolwenta z Pasją" jest wyróżnieniem Absolwenta za jego zainteresowania, którym oddaje się z pełnym zaangażowaniem.

Co miesiąc z nadesłanych zgłoszeń komisja plebiscytowa będzie wyłaniać Absolwenta Miesiąca. Po wyłonieniu ostatniego Absolwenta Października uruchomione zostanie głosowanie online, w którym swój głos będą mogli oddać wszyscy zainteresowani.

Na podstawie oddanych głosów komisja plebiscytowa wyróżni jednego z absolwentów tytułem "Absolwenta z Pasją Roku". Wręczenie nagrody nastąpi podczas uroczystości wręczenia dyplomów najlepszym absolwentom w listopadzie danego roku.

Laureatką pierwszej edycji w 2013 roku została Magdalena Knapik – absolwentka Wydziału Filologicznego, pracownik Szkoły Języka i Kultury Polskiej UŚ, natomiast drugiej w 2014 roku Grzegorz Gawlik – absolwent Wydziału Prawa i Administracji, podróżnik, alpinista, dziennikarz, fotograf oraz prawnik. W trzeciej edycji zwyciężył Paweł Bajtlik – absolwent Wydziału Etnologii i Nauk o Edukacji, animatorzy wydarzeń sportowych i kulturalnych.

Informacji na temat plebiscytu udziela Biuro Promocji i Imprez Akademickich UŚ (tel. 32 359 19 75, e-mail: absolwent@us.edu.pl).

Regulamin plebiscytu