JPoint - przyjazna przestrzeń biznesowa dla studentów

Data wydarzenia:
2 Grudzień, 2013 - 12:30

Już 2 grudnia 2013 roku w Instytucie Informatyki Uniwersytetu Śląskiego będzie miało miejsce uroczyste otwarcie pierwszego w Polsce JPoint’a. JPoint to przyjazna przestrzeń biurowa, która ma pokazać studentom, że przyszła praca może być przyjemnością oraz zachęcić ich do nabywania pierwszych doświadczeń zawodowych jeszcze w trakcie studiów.

Oficjalne otwarcie nastąpi w dniu 2 grudnia 2013 o godz. 12.30 w Instytucie Informatyki Uniwersytetu Śląskiego (aula B4), w którym będzie uczestniczyć Dyrekcja Instytutu Informatyki oraz Władze Wydziału Informatyki i Nauki o Materiałach oraz Marcin Siemieński - Wiceprezes JCommerce SA, firmy będącej pomysłodawcą przedsięwzięcia. Początek tego eventu zaplanowany jest w Auli B4.

Kluczowym punktem wydarzenia będzie też odsłonięcie graffiti na jednej ze ścian JPointu. Graffiti zostało stworzone bowiem w oparciu o pomysły studentów Uniwersytetu Śląskiego, które zebrane zostały podczas listopadowego IT Academic Day na tej uczelni. Twórcami ilustracji jest grupa śląskich artystów – NieTak, która od sierpnia br. współtworzy wraz z pracownikami JCommerce nowe przestrzenie biurowe firmy.

Wydarzenie będzie też okazją do osobistego spotkania studentów Uniwersytetu  z absolwentami uczelni oraz poznania ich doświadczeń z odbytych praktyk i staży.

Firma JCommerce aktywnie angażuje się w projekty środowiska akademickiego. "JStudent – synergia nauki i biznesu" to najnowsza inicjatywa, mająca na celu pomoc studentom uczelni, by szybciej i lepiej zaaklimatyzowali się w środowisku biznesowym i odczuli, że praca może sprawiać przyjemność. W ramach tego projektu powstają na uczelniach wyższych tzw. JPointy, będące przeniesieniem kawałka przyjaznej przestrzeni biurowej firmy JCommerce. Projekt „JStudent – synergia nauki i biznesu” obejmuje również realizację cyklu szkoleń i wykładów prowadzonych przez specjalistów z firmy JCommerce SA, a także spotkania studentów ze specjalistami w siedzibie firmy. JPoint ma odzwierciedlać fragment przestrzeni firmy, tak by podczas spotkań projektowych studentów ze specjalistami IT lub też staży, młodzi adepci informatyki czuli się w firmie JCommerce jak u siebie na uczelni, a przez to łagodnie zaczynali swoje pierwsze doświadczenia zawodowe.

Twoja ocena: Nic Średnia: 5 (5 votes)