Kariera w ONZ

Data wydarzenia: 
23 Czerwiec, 2017 (Cały dzień) - 22 Sierpień, 2017 (Cały dzień)
Pokaż w kalendarzu: 
0

Chcesz pracować w ONZ? „Young Professionals Programme” to najlepszy sposób by zrealizować to marzenie! Zgłoś się do tegorocznego egzaminu kwalifikującego i rozpocznij karierę w ONZ. Zgłoszenia przyjmowane są do 22 sierpnia 2017 r. 


CO? – „Young Professionals Programme” (YPP)
APLIKACJA: od 23 czerwca do 22 sierpnia 2017 r. (do końca dnia czasu nowojorskiego)


O PROGRAMIE
Egzaminy konkursowe YPP adresowane są do młodych osób z wyższym wykształceniem,  zainteresowanych pracą w Sekretariacie ONZ, włączając misje pokojowe. W czasie egzaminu badana jest wiedza z zakresu: danego obszaru tematycznego, zdolności analitycznego myślenia, redagowania tekstów, znajomości stosunków międzynarodowych.

W tym roku egzamin zostanie przeprowadzony w 3 obszarach:

  1. Pokój, sprawy polityczne, humanitarne (POLNET) – sprawy cywilne, sprawy wyborcze, prawa człowieka, sprawy humanitarne, sprawy polityczne, rządy prawa, instytucje bezpieczeństwa – EGZAMIN ON-LINE (październik 2017 r.),
  2. Zarządzanie i administracja (MAGNET) – administracja, audyt, etyka, finanse, zarządzanie zasobami ludzkimi, kontrola i ewaluacja, dochodzenia, zarządzanie inwestycjami, zarządzanie i analiza, ombudsman, zamówienia publiczne - EGZAMIN PISEMNY (14 grudnia 2017 r.),
  3. Informacja publiczna i zarządzanie konferencjami (INFONET) – usługi komercyjne, dokumentacja i zarządzanie informacją, języki, protokół, informacja publiczna – EGZAMIN PISEMNY (14 grudnia 2017 r.).

Osoby, które przejdą egzamin pozytywnie, mogą uzyskać zatrudnienie na stanowisku P-1 lub P-2 w Sekretariacie ONZ bądź jednej z operacji pokojowych.


O ORGANIZATORZE
ONZ to międzynarodowa organizacja stawiająca sobie za cel zapewnienie pokoju i bezpieczeństwa międzynarodowego, rozwój współpracy między narodami oraz popieranie przestrzegania praw człowieka.


DLA KOGO?
Program YPP skierowany jest do osób:

  • posiadających obywatelstwo kraju uczestniczącego w programie,
  • mających maksymalnie 32 lata na koniec roku, w którym odbywa się egzamin,
  • posiadających minimum dyplom licencjata,
  • biegle posługujących się językiem angielskim lub francuskim.

APLIKACJA
Rekrutacja trwa od 23 czerwca do 22 sierpnia 2017 r. Więcej informacji na temat programu YPP oraz egzaminu dostępne jest na stronie internetowej.

Twoja ocena: Nic Średnia: 5 (liczba głosów: 1)
Projekt finansowany ze Środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego