Kolejna rocznica programu Executive Training Programme

Komisja Europejska, jak co roku, zachęca kadrę kierowniczą do udziału w programie szkoleń Executive Training Programme - w celu ułatwienia firmom europejskim nawiązania współpracy handlowej z rynkiem azjatyckiem. Termin składania aplikacji na cykl 2014/2015 mija 15 maja 2014 r.

Co oferuje program?
Program składa się z 45 tygodni szkoleniowych. Jest ono podzielone na 3 etapy:
1. Moduł "Inception" (3 tygodnie): szkolenie na temat kultury, historii i zagadnień społecznych Japonii lub Korei - organizator: SOAS (The School of Oriental and African Studies University of London),
2. Moduł "Immersion" (30 tygodni): szkolenie w Japonii lub Korei na temat ekonomii, kultury biznesowej, które połączone będzie z nauką podstawowych struktur językowych - organizator: Waseda University (Tokio), Yonsei University (Seul),
3. Staż (12 tygodni): praktyki w japońskiej lub koreańskiej firmie, podczas których uczestnik będzie miał możliwość zastosować nowonabyte umiejętności i wiedzę w praktyce.

Komisja Europejska wspiera uczestników poprzez: finansowanie całego szkolenia ETP, przyznanie każdemu uczestnikowi stypendium w wysokości 26 400 Euro dla osób wyjeżdżających do Japonii i 24 000 Euro dla stypendystów jadących do Korei Południowej.

Kto może wziąć udział w programie?
W programie mogą wziąć udział wszyscy obywatele UE, pracujący w europejskich firmach, których obroty roczne przewyższają 500 000 Euro i które zatrudniają więcej niż 5 pracowników. Dodatkowo firma musi być zainteresowana rozpoczęciem lub rozszerzeniem swojej działalności w Japonii lub Korei Południowej. Więcej szczegółów na stronie lub pod numerem telefonu: (22) 511 02 51.

35. rocznica programu ETP
W 35. rocznicę programu ETP Komisja Europejska przygotowała materiały podsumowujące osiągnięcia programu i jego uczestników, a także podkreślające fakt, że w obecnym środowisku biznesowym program ETP stał się bardziej adekwatny niż kiedykolwiek.

Wśród przygotowanych materiałów promocyjnych znajdują się:
zaproszenie na nadchodzące webinarium,
35 powodów, dla których warto uczestniczyć w programie,
- infografika obrazująca dotychczasowe wyniki programu,
- film promocyjny o powodach, dla których firmy mogą skorzystać z programu,
- wypowiedzi byłych uczestników w Tokio i w Seulu.