Konkurs Centrum Badań Kosmicznych PAN

Chcesz wziąć udział w realizacji ambitnych zadań badawczych i otrzymać stypendium? Weź udział w konkursie ogłoszonym w ramach projektu "Reprezentatywność globalnych ocen zachmurzenia z satelitarnych misji lidarowych i radarowych"!  Przed upływem lutego 2018 r. aplikuj do Centrum Badań Kosmicznych Polskiej Akademii Nauk!

CO? – konkurs Centrum Badań Kosmicznych PAN
APLIKACJA DO: 28 lutego 2018 r.

Osoby wybrane w ramach konkursu otrzymają stypendium i zostaną zatrudnione w ramach umowy stypendialnej do wykonywania zadań badawczych w ramach projektu „Reprezentatywność globalnych ocen zachmurzenia z satelitarnych misji lidarowych i radarowych”.

• Stypendyści będą dokonywać analiz klimatologicznych a także uczestniczyć w przygotowaniu publikacji naukowych i wystąpień konferencyjnych.
  • Przewidziany okres zatrudnienia wynosi maks. 33 miesiące, zaś wymagana dyspozycyjność min. 16 godzin w tygodniu.
  • Wysokość stypendium wynosi 2500 PLN/miesiąc netto dla doktorantów oraz 1500 PLN/miesiąc netto dla studentów.

Centrum Badań Kosmicznych to interdyscyplinarny instytut naukowy Polskiej Akademii Nauk utworzony w 1976 roku, który:

• prowadzi prace naukowe i techniczne oparte na eksperymentach kosmicznych w zakresie fizyki przestrzeni kosmicznej oraz fizycznych i geodynamicznych badań planet i Ziemi,
  • łączy twórczość badawczą z kreatywnością konstrukcyjną,
  • promuje zaangażowanie Polski w międzynarodowych misjach kosmicznych,
  • tworzy związki badań kosmicznych z ich praktycznymi zastosowaniami w Polsce.

Konkurs skierowany dla studentów II stopnia oraz doktorantów, którzy posiadają wiedzę z zakresu klimatologii oraz teledetekcji satelitarnej.

Szczegółowe informacje na temat aplikacji do konkursu można odnaleźć w poniższych ogłoszeniach:

Dodatkowych informacji udziela: dr Andrzej Kotarba (kierownik projektu; Zespół Obserwacji Ziemi, Centrum badań Kosmicznych PAN), wyłącznie drogą mailową: akotarba@cbk.waw.pl.