Konkurs dla studentów dziennikarstwa Youth4Regions

Pokaż w kalendarzu: 
0

Potrafisz ciekawie pisać? Interesuje Cię jak zmieniło się życie w Twojej miejscowości dzięki unijnym funduszom? Dyrekcja Generalna ds. Polityki Regionalnej i Miejskiej Komisji Europejskiej zaprasza studentów dziennikarstwa z całej Unii do wzięcia udziału w konkursie organizowanym w ramach Europejskiego Tygodnia Regionów i Miast. 

 


CO? - Konkurs Youth4Regions
APLIKACJA DO: 10 września 2017 roku


O WYDARZENIU
Dyrekcja Generalna ds. Polityki Regionalnej i Miejskiej zaprasza studentów dziennikarstwa z całej Unii Europejskiej do wzięcia udziału w konkursie organizowanym w ramach Europejskiego Tygodnia Regionów i Miast.

Zadaniem uczestników konkursu jest przygotowanie krótkiego artykułu (w języku angielskim), który w oryginalny i ciekawy sposób opisze wybrany projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego (EFRR) lub Funduszu Spójności. Opisywane projekty powinny wspierać inteligentny, sprzyjający włączeniu społecznemu lub zrównoważony wzrost i w szczególności dotyczyć tworzenia miejsc pracy, poprawy jakości życia i zrównoważonego rozwoju. 
Przykłady takich projektów można znaleźć na stronie. 

Główne zasady konkursu:

  • Artykuł (w języku angielskim) musi zawierać min. 400, max. 1000 słów.
  • Przyjmowane są wyłącznie prace indywidualne.

Nagrodą w konkursie jest wyjazd razem z pozostałymi laureatami konkursu i około 150 dziennikarzami do Brukseli w dniach 9-12 października 2017 roku na Europejski Tydzień Regionów i Miast - doroczne wydarzenie organizowane wspólnie przez Komisję Europejską i Komitet Regionów. Konkurs jest więc doskonałą okazją dla przyszłych dziennikarzy do nawiązania znajomości i współpracy z dziennikarzami z całej Unii Europejskiej, akredytowanymi na tegoroczny Europejski Tydzień Regionów i Miast.


O ORGANIZATORZE
Dyrekcja Generalna ds. Polityki Regionalnej i Miejskiej (DG REGIO) to departament Komisji Europejskiej, który odpowiada za opracowywanie i realizację polityki regionalnej Unii Europejskiej.


DLA KOGO?
Uczestnicy muszą mieć ukończone 18 lat i być studentami dziennikarstwa.


SPOSÓB APLIKACJI
Ostateczny termin zgłoszeń upływa 10 września 2017 roku.

Zgłoszenia można dokonać poprzez stronę.

Pytania dotyczące konkursu można kierować na adres Youth4RegionsMedia@ewrc.eu.  

Twoja ocena: Nic Średnia: 5 (liczba głosów: 1)
Projekt finansowany ze Środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego