Konkurs dot. gospodarki obiegu zamkniętego

Gospodarka obiegu zamkniętego promuje cykl życia produktu jako nowy początek, zastępując tradycyjny model „wyprodukuj, użyj, wyrzuć”. Masz pomysł jak wprowadzać i promować cyrkularne rozwiązania? Podziel się swoją koncepcją i zgłoś się do konkursu Stena Circular Economy Award – Lider Gospodarki Obiegu Zamkniętego.

CO? - konkurs Stena Circular Economy Award
APLIKACJA: od 8 stycznia do 18 lutego 2024 roku

O KONKURSIE
Rozpoczęła się VII edycja konkursu Stena Circular Economy Award – Lider Gospodarki Obiegu Zamkniętego organizowanego przez firmę Stena Recycling. Konkurs dotyczy innowacyjnych pomysłów na kampanie promujące gospodarkę obiegu zamkniętego lub na wprowadzenie działań opartych o założenia GOZ.

Konkurs ma cztery kategorie:

1. Studenci - kategoria skierowana do studentów, którzy mają pomysł na wdrożenie rozwiązań lub promocję GOZ w biznesie i społeczeństwie.
  2. Przedsiębiorstwa wdrażające rozwiązania GOZ.
  3. Przedsiębiorstwa promujące koncepcję gospodarki cyrkularnej.
  4. Start-upy, które promują lub wdrażają rozwiązania oparte na założeniach gospodarki obiegu zamkniętego.

Na lauretaów czekają atrakcyjne nagrody:

- notebook,

- grant w wysokości 10 tys. złotych lub możliwość skorzystania ze szkolenia biznesowego,

- możliwość prezentacji własnego pomysłu przed przedstawicielami biznesowymi.

Konkurs Stena Circular Economy Award (SCEA) został zainicjowany w 2017 roku i jest pierwszym konkursem w Polsce, który ma na celu nagrodzenie firm – Liderów GOZ – które wdrażają lub promują gospodarkę obiegu zamkniętego.

Wszystkich studentów, którzy mają pomysł na promocję lub wdrażanie gospodarki cyrkularnej do społeczeństwa lub biznesu.

APLIKACJA
Zgłoszenia przyjmowane są od 8 stycznia do 18 lutego 2024 r. Formularz zgłoszeniowy znajduje się na stronie konkursu.