Konkurs dotyczący gospodarki odpadami opakowaniowymi

Rekopol Organizacja Odzysku S.A zaprasza studentów i absolwentów uczelni wyższych do udziału w konkursie na najlepsze prace magisterskie dotyczące gospodarki odpadami opakowaniowymi. Pula nagród w konkursie wynosi 30 tys. zł.

Celami konkursu są:

1. Promowanie idei ochrony środowiska i gospodarki odpadami w środowiskach akademickich poprzez wyłonienie najlepszych prac magisterskich dotyczących gospodarki odpadami opakowaniowymi.
  2. Rozwój ogólnopolskiego networku grupy młodych specjalistów – „ambasadorów idei” efektywnej i wiarygodnej gospodarki odpadami opakowaniowymi.
  3. Zachęcanie do kontynuowania badań i prac naukowych w tematyce dotyczącej gospodarki odpadami opakowaniowymi.
  4. Popularyzowanie najlepszych prac poprzez pomoc w ich publikowaniu i wykorzystaniu zwłaszcza w procesie edukacyjnym.
  5. Promocja zawodowa autorów prac.

Aby wziąć udział w konkursie wystarczy do 30 czerwca 2013 roku nadesłać na adres organizatora kopię pracy wraz z zapisem elektronicznym oraz wypełnioną kartą zgłoszenia udziału w konkursie.

Do konkursu można zgłaszać prace magisterskie obronione na polskich uczelniach w latach 2011-2013 obejmujące swym zakresem następujące zagadnienia:

• gospodarka odpadami opakowaniowymi,
  • systemy selektywnej zbiórki odpadów opakowaniowych,
  • edukacja wspierająca systemy gospodarki odpadami opakowaniowymi.

Do wygrania nagrody pieniężne dla autorów trzech najlepszych prac:

• I Miejsce – 15 tysięcy złotych
  • II Miejsce – 10 tysięcy złotych
  • III Miejsce – 5 tysięcy złotych

Więcej szczegółów na stronie organizatora konkursu w zakładce „Segreguj Odpady – To Się Opłaca”.