Konkurs: INŻYNIERKI 4.0

Pokaż w kalendarzu: 
0

Czy wiesz, że kobiety stanowią obecnie tylko 20-25% pracowników polskich firm technologicznych o charakterze innowacyjnym? Czas to zmienić! Weź udział w konkursie organizowanym przez Siemens i Fundację Edukacyjną Perspektywy – skorzystaj ze swojej szansy i stań przed możliwością wyjazdu na największe targi przemysłowe świata!

 


CO? – konkurs INŻYNIERKI 4.0
APLIKACJA DO: 27 lutego 2018 r.


O WYDARZENIU
Projekt „Inżynierki 4.0” to konkurs wpisujący się w inicjatywę Siemensa „Potencjał kobiet dla branży technologicznej” mającą na celu wsparcie przez firmy technologiczne kobiecych karier w zawodach inżynieryjnych, a producentom ułatwienie znalezienia chętnych do pracy w zawodach technicznych.

Partnerem programu jest Fundacja Edukacyjna Perspektywy. Na uczestniczki projektu „Inżynierki 4.0” czekają warsztaty prowadzone przez ekspertów m.in. od technologii przemysłowej, finansów w przemyśle i komunikacji.  Zajęcia dotyczyć będą m.in. takich obszarów jak "Nowoczesne technologie w przemyśle oraz metody zarządzania", "Industry 4.0", "Digitalizacja przemysłu", "Cloud Computing / MindSphere", "Nowoczesne systemy automatyki" i "Zarządzanie finansami w projekcie". Zakres zajęć obejmuje także obszary związane z rozwojem osobistym na rynku pracy, czyli m. in. komunikację, wizerunek na rynku pracy, budowanie relacji w biznesie i mentoring.


O ORGANIZATORZE
Firma Siemens jest międzynarodowym koncernem z branży energetycznej, elektrotechnicznej i telekomunikacyjnej. Główna siedziba polskiej spółki mieści się w Warszawie przy ul. Żupniczej 11. Ponadto przedsiębiorstwo utrzymuje biura regionalne w Toruniu, Elblągu, Gdańsku, Katowicach, Krakowie, Poznaniu, Lublińcu oraz Wrocławiu. We Wrocławiu przedsiębiorstwo oprócz biura regionalnego, posiada także SIS PRO Global Delivery Center (dawniej SDC – Siemens Development Center).

Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" to niezależna organizacja non-profit skupiająca swoją działalność wokół wspierania i promowania edukacji. Założona została w 1998 roku i od tamtej pory aktywnie działa na rzecz wysokiej jakości edukacji.


DLA KOGO?
Konkurs skierowany jest do studentek kierunków technicznych.

Twoja ocena: Nic Średnia: 5 (2 votes)
Projekt finansowany ze Środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego