Konkurs na artykuł naukowy 2014

Data wydarzenia:
25 Luty, 2014 (Cały dzień) - 30 Marzec, 2014 (Cały dzień)

Polski Instytut Spraw Międzynarodowych (PISM) ogłasza konkurs na artykuł naukowy do czasopisma  The Polish Quarterly of International Affairs. Konkurs ten umożliwi studentom zaprezentowanie wyników swoich prac badawczych. Termin zgłoszeń mija 30 marca 2014 r.

Artykuł musi spełniać następujące wymagania:

Temat artykułu:
Organizatorzy konkursu w szczególności są zainteresowani artykułami poruszającymi tematykę: Unii Europejskiej, bezpieczeństwa międzynarodowego, Europy Środkowo-Wschodniej, Bliskiego Wschodu, Afryki Północnej, kontroli zbrojeń i nieproliferacji broni masowego rażenia. Inne tematy są również dopuszczalne.

Struktura artykułu:
- artykuł powinien być napisany w języku angielskim, czcionką 12, z interlinią 1.5, a jego objętość nie może przekraczać 1500 słów (włączając w to przypisy). Autorzy są zobowiązani stosować się do zasad publikacji obowiązujących w PQIA odnoście stylu i objętości artykułów,
- artykuł musi być napisany samodzielnie,
- artykuł ani jego część nie mogą być wcześniej publikowane,
- autorami tekstu mogą być wyłącznie studenci studiów magisterskich lub doktoranckich. Dopuszczalne jest współautorstwo tekstów,
- przesłana aplikacja powinna składać się z trzech plików PDF: pierwszy powinien zawierać artykuł naukowy, zaczynający się na drugiej stronie oraz deklarację o samodzielności pracy (dane osobowe autora powinny znajdować się tylko i wyłącznie na deklaracji), drugi plik powinien zawierać tylko artykuł naukowy bez deklaracji, a w trzecim pliku powinno znaleźć się CV.

Termin zgłoszeń:
W konkursie wezmą udział wszystkie zgłoszenia spełniające wymagania formalne wysłane na adres wyrwich@pism.pl oraz pqia@pism.pl do dnia 30 marca 2014 r.

Najlepszy artykuł zostanie opublikowany w The Polish Quarterly of International Affairs. Dodatkowo jego autor uzyska możliwość otrzymania stypendium visiting fellowship w PISM. Artykuł, który zajmie drugie miejsce zostanie opublikowany w The Polish Quarterly of International Affairs, a jego autor otrzyma możliwość zakupienia rocznej subskrypcji The Polish Quarterly of International Affairs po promocyjnej cenie. Artykuł, który zajmie trzecie miejsce zostanie opublikowany w The Polish Quarterly of International Affairs.

Więcej informacji można uzyskać kontaktując się z p. Angeliką Wyrwich pod adresem: wyrwich@pism.pl.

Zachęcamy do udziału w konkursie!