Konkurs na innowacyjną pracę dyplomową rozstrzygnięty!

27 listopada 2012 r. odbyła się uroczystość wręczenia nagród laureatom Konkursu na najlepszą pracę dyplomową poszukującą innowacyjnych rozwiązań.

Celem konkursu było wyłonienie najlepszej pracy dyplomowej (licencjackiej, inżynierskiej lub magisterskiej), proponującej innowacyjne rozwiązanie w jednym z obszarów tematycznych priorytetowych dla gospodarki. Inspiracją dla określenia obszarów był Program Rozwoju Technologii Województwa Śląskiego na lata 2010-2020.

W pierwszej – pilotażowej – edycji konkursu od czerwca do października zgłoszone zostały prace dyplomowe z obszarów: technologii dla ochrony środowiska, technologii dla górnictwa i energetyki, wzornictwa przemysłowego (dizajnu), technologii medycznych.

Decyzją Komisji Konkursowej I miejsce oraz najwyższą ocenę otrzymała praca Pani Moniki Kuraś
z Wydziału Nauk o Ziemi Uniwersytetu Śląskiego pt. "Analiza uwarunkowań osuwisk na obszarze miasta i gminy Jordanów w systemach GIS".

Myślę, że konkurs ten jest wspaniałym pomysłem na promowanie prac magisterskich, które niosą nowatorskie rozwiązania – zdradza Pani Monika.
Jest on sposobem na pokazanie w szerszym gronie jak wiele ciekawych pomysłów rodzi się podczas studiów, a jednocześnie daje możliwość odpowiedniego ukierunkowania się i zapewnienia sobie
w przyszłości wymarzonej pracy.  Ja osobiście polecam każdej osobie, by próbowała swoich sił
w przyszłorocznych edycjach, bo naprawdę warto!

Pan Marcin Stano z Wydziału Nauk o Ziemi Uniwersytetu Śląskiego – zdobywca II miejsca za pracę pt. „Wielowymiarowy model złoża węgla kamiennego kopalni Knurów – Szczygłowice” tak opowiada o swoim udziale w konkursie: Pewnego dnia zobaczyłem plakat, promujący pierwszą edycję Konkursu. Pomyślałem, że przecież moja praca magisterska została napisana właśnie z myślą o opracowaniu czegoś przydatnego.
(…) Bardzo miło było dowiedzieć się o zajęciu II miejsca, uświadczyło mnie to w przekonaniu
o sensowności badań, które prowadzę obecnie już na studiach doktoranckich - tym bardziej, że prace były oceniane przez ekspertów spoza uczelni. Młodszych kolegów i koleżanki serdecznie zachęcam do wzięcia udziału w przyszłych edycjach - niewiele to kosztuje (przecież prace dyplomowe piszecie tak czy tak!), a można wiele zyskać!

W roli gospodarzy w uroczystości udział wzięli Prorektor ds. umiędzynarodowienia, współpracy z otoczeniem i promocji  - dr hab. Mirosław Nakonieczny oraz Prorektor ds. nauki i współpracy z gospodarką  --- - prof. dr hab. Andrzej Kowalczyk.

Fotoreportaż z rozdania nagród w konkursie dostępny jest na stronie Uniwersytetu Śląskiego.

Zapraszamy do udziału w przyszłorocznej edycji konkursu!

Twoja ocena: Nic Średnia: 5 (4 votes)